Praha babka měst

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Albatros - 2007
ISBN: 978-80-00-01910-9

Albatros (2007) 978-80-00-01910-9 237

"Současně s Prahou moderní, hučící davy lidí a aut a zářící neony a reklamami, žije tiše Praha babka. Stařenka, která pamatuje už tisíc let. Promlouvá k nám příběhy starých domů, pyšných chrámů a dávných legend. Abyste ji uslyšeli a porozuměli jejím nehlasným slovům, vznikla tato knížka. Provede vás Pražským hradem, Starým Městem, Malou Stranou, Novým Městem, Židovským Městem a Vyšehradem. Dozvíte se, jak žili dřívější obyvatelé Prahy, zasmějete se pekaři jedoucímu na sudu nebo hubaté bábě Čertovce. Dočtete se, kolik stála stavba Karlova mostu i kudy vedl hradní vodovod. Zopakujete si známé a poznáte ty méně známé pražské pověsti.
Knížka tak nabízí nejucelenější pohled na historickou Prahu v zábavné a srozumitelné podobě. Je doplněna přehledem nejvýznamnějších českých panovníků, pražských řeholních řádů a slovníčkem odborných výrazů." (Založil/a: Rézinka)