Třetí kaple

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Kniha Zlín - 2012
ISBN: 978-80-87497-49-4

Kniha Zlín (2012) 978-80-87497-49-4 276

Kdo si z nás dělá „časovou" konzervu?
Napínavý a mysteriózní příběh ze současnosti, který lze vnímat stejně dobře jako detektivku nebo černý román.
Stárnoucí muž a mladá žena. Jejich osudy spojí práce, potom láska. Co je rozdělí?
Narazíme na jednu z největších záhad pozdního středověku - tajnou kapli císaře Karla IV. „Třetí kaple" se stavěla jako schránka pro císařovu nejcennější relikvii. Je tato relikvie opravdu součástí záhadného systému s kořeny v hlubinách historie?
Dívka se ztrácí a zoufalý muž po ní pátrá. Podaří se mu odhalit její i svou roli v dramatu, ve kterém se oba překvapivě proměňují?
Děj knihy nás zavede do Prahy či Paříže jednadvacátého století, ale i do Tábora století patnáctého, kde se osobně setkáme s legendárním husitským hejtmanem Janem Žižkou z Trocnova.
Prosadí se láska proti vůli protivníků, jejichž síla se zdá neomezená? (Založil/a: saenea)

Karel C. Grig Karel C. Grig
*1955

Tuleník
  18. 5. 2013, 20:44
Přečetla jsem ji za dva večery, zaujala mne a nepustila.
Zajímavá, neobvyklá, fantazijní, místy mě rozčilovala naivitou hlavního hrdiny a nedovysvětlením principů... možná je to jen tím, že obvykle čtu lehkou literaturu a tahle chtěla víc zapojit :-), možná bych potřebovala znát více reálií a historie.
Nehodnotím ji nijak vysoko, ale asi neurazí a možná někoho více nadchne.