Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Goliáš

87%
4 32
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Goliáš Originální název: Goliath
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Nejnovější vydání:
Knižní klub - 2012
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 13x v oblíbených
v přečtených 44x v přečtených
v knihovně 30x v knihovně
k přečtení 22x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Knižní klub (2012)

Závěrečná kniha trilogie Leviatan.
Třetí, závěrečný díl trilogie o dobrodružstvích statečné skotské dívky Deryn Sharpové, které v převlečení za chlapce čelí na palubě vzducholodi Leviatan nejen úkladům nepřátel, ale i úkladům tajné lásky k Alekovi, mladičkému dědici habsburského trůnu.
Alek a Deryn se znovu ocitli na palubě Leviatanu. Vzducholoď dostala rozkaz vzít na palubu pozoruhodného cestujícího. Geniální, ale zároveň napůl šílený vynálezce tvrdí, že sestrojil mocnou zbraň jménem Goliáš, která dokáže v jediném okamžiku ukončit válku. Na čí straně však objevitel ve skutečnosti stojí? Během této přísně tajné mise Alek konečně odhalí skutečnou totožnost Deryn. Není to však její jediné tajemství. Deryn totiž chová k dědici habsburského trůnu něžné city.
Alek se musí odhodlat k dalšímu kroku, na němž závisí všechno - jeho trůn, naplněná láska k prosté, ale statečné dívce i zničení velkého evropského města. (Založil/a: saenea)

(více)  

Štítky

více  
Scott Westerfeld Scott Westerfeld
*05.05.1963

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

ondrasek
80% 80% 80% 80% 80%
  7. 3. 2015, 21:47
Ze všech knih této trilogie se mi Goliáš líbil nejméně. Ale líbil.
Více se zde řeší city mezi Alekem a Deryn a na mě to působilo tak nějak nepatřičně: Deryn maskuje svou lásku před Alekem tím, že ho oslovuje pitomče atd. Číst knihu ve třinácti čtrnácti, tak bych tomu asi rozuměl víc.
Úžasně je do příběhu zakomponována postava Nikola Tesly.
A vůbec je to celý výborně vymyšlený.
Jetelik
80% 80% 80% 80% 80%
  28. 8. 2013, 7:35
Nejlepší kniha z celé série. Ale ten konec, ten strašně moc červenoknihovnický konec, prosím pane Westerfelde, napište ještě jeden, dospělejší!
Ještěrka Mollitiam
100% 100% 100% 100% 100%
  19. 4. 2016, 19:21
Kniha se mi dost líbila, ačkoli první díl mě chytnul nejvíce. Zdá se mi to tak u všech fantasy a sci-fi sérií. Asi to bude tím, že tam čtenář obejvuje ten neznámý svět.
Nicméně: autor se zde tak trochu vzdálil od Leviatanu a války a více se zaměřil na vztah Deryn a Aleka. Chápu, že chtěl tuhle část nějak dořešit, ale vedle předchozích dílů (zejména prvního) to působilo jako přetržená nit. Sešel z plánované pěšinky. Jsem ráda, jak to dopadlo a mohlo by být i zajímavé pokračování.
Samotný konec - teď tím myslím doslova poslední stránky příběhu - se mi nelíbil. Buď bych škrtla ten novinový úryvek anebo bych ještě něco připsala. Takhle to vypadá, jako kdyby to nechal odtéct, místo toho, aby to zakončil.