Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Národní satanista

70%
4 21
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Národní satanista

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Host - 2012
Vyšlo jako e-kniha    
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 24x v přečtených
v knihovně 11x v knihovně
k přečtení 4x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Host (2012)
Host (2012) 978-80-7294-559-7 188 Vyšlo jako e-kniha.

Dva mladíci se po návštěvě koncertu skupiny Gorgoroth rozhodnou založit vlastní blackmetalovou kapelu. Oba vystupují pod pseudonymem, jak už je zvykem. Vinterblod je umělec s násilnickými sklony a touhou ovládat druhé. Je směsicí nejextrémnějších osob, které na bergenské metalové scéně působí. Naproti tomu jeho kamarád Ljavold má zálibu v muzice jako takové, od všech ideologií se distancuje, ale časem zhoubnému vlivu Vinterbloda přece jen podléhá. Děj románu se odehrává v Bergenu 90. let 20. století, kdy se formovala tamní obávaná blackmetalová scéna a black metal se z malé uzavřené komunity rozšířil do obecného povědomí. Erlend Erichsen toto prostředí důvěrně zná a je mu bytostně blízké. Dokonale rozumí myšlení a chování lidí, o nichž píše – těch, kteří blackmetalu podřídili celý život. (Založil/a: malc8k)

(více)  

Štítky

#drama  #hudba  #metal 
více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Martin Klíma
80% 80% 80% 80% 80%
  2. 3. 2016, 10:00
Tak trochu jinak a temněji

Život je plný náhod. Kupříkladu kniha, ve které se hojně objevuje satan a věci s ním spjaté je 666 (tedy satanovo číslo) vydanou knihou nakladatelství Host. Jinak ano, nemyslím, že to takhle bylo plánované, alespoň ne nějak předem. Toť taková malá zajímavost na úvod.

Když jsem tu zmiňoval toho ďábla, tak je tato kniha ďábelsky dobrá? Ne není, ale špatná taky není. Samotný příběh máte přečtený skoro hned. Kniha má totiž velmi málo stran. Děj knihy mně pak jenom utvrdil, že ani tato daná muzika a způsob života s tím související rozhodně není nic pro mě. Je vidět, že autor má s tímto životem nějakou tu zkušenost a celé to tak vyznívá vcelku realisticky. Od příběhu jsem čekal takové pochmurno, smutek, děs, násilí, zlobu a ďábla a přesně to jsem taky dostal. Jen mně toho prostě přišlo, tak nějak málo a pořád ne nějaké enormně šílené či tak. Jistě, pár věcí by se dalo najít, ale co se celku týče, tak je to prostě málo. Z těch momentů mně pak kupříkladu zaujala uříznutá hlava zvířete na koncertě či zapalování kostela. Do děje jinak není problém se dostat a ani s postavami si myslím nebude, kdo ví jaký problém. Celý příběh by se pak shrnout, jako taková sonda do odlišného života skupinky lidí. Chvilková exkurze do jejich světa, pak určitě není na škodu. Na závěr opět ohodnotím procenty a uděluju 75%.
Jormont
80% 80% 80% 80% 80%
  5. 5. 2013, 21:41
Je to black metal bez pózy s plným nasazením, který už nejspíše vymřel, ale dovedu si představit, že ještě před 20 ti lety fungoval. Kniha je místy krkolomná, ale s nesporně originálním námětem a samotné zpracování je takové, že kniha zanechá dojem.
Kozin
80% 80% 80% 80% 80%
  14. 11. 2012, 19:15
Pro lidi co se trochu pohybují v black metalové hudbě, můžou říct, že kniha není výmysl. Kniha se výborně čte a nejde se od ní odtrhnout. Ale zase na druhou stranu, bestseller to není. Můžu doporučit