Ztracená brána

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Česká televize - 2012

Česká televize (2012) 180
Albatros (2012)

Ve spletitém podzemí Starého Města řádí záhadné monstrum. Jeho oběti mají na těle zvláštní škrábance. Ke všem napadením došlo poblíž rotundy svatého Kříže. Podle pověstí podobné stvoření útočilo na stejném místě již počátkem 15. století. Pokouší se pachatel napodobit sériového vraha z minulosti, nebo se tajemné zlo vrací? A proč vzápětí umírají další lidé? Souvisí jejich násilná smrt s Voynichovým rukopisem, který se pokoušeli rozluštit? Je na stránkách této nejzáhadnější knihy světa ukryto nějaké strašné tajemství? Nachází se právě zde mapa mystického bratrstva Sat Bhai, zachycující nejtajnější místo neviditelné Prahy? (Založil/a: saenea)

Noctua
  6. 9. 2012, 9:23
Jsem ráda, že jsem knihu stačila přečíst ještě před plánovanou premiérou třídílného seriálu od režiséra Stracha. Tak trochu předpokládám, že filmové zpracování bude lepší než to knižní. Takže se máme na co těšit.

Ztracená brána je rozhodně velice zajímavý námět. Prolnutí tajemství Voynichova manuskriptu s tajemnými místy staré Prahy nenechává čtenáře chvilku v klidu. A "vyřešení" těchto záhad je předloženo tak jasně, že si říkáte, proč už to někoho nenapadlo dřív a proč vlastně ještě pořád mluvíme o záhadě, když je to tak logické. Super, to mě bavilo. Bez práce a nadšení A. Vašíčka by takový příběh asi nevznikl a moc za něj děkuji. Jen se nemohu zbavit dojmu, že by bylo lepší kdyby tu knihu napsal někdo úplně jiný. Resp. nějaký vypravěč - romanopisec. Celý příběk je tak zajímavý, že je škoda se s ním vypořádat jen na 180 stránkách. Chtělo by ho to rozepsat do pořádného románu. To by bylo super.
Kdo má rád záhady v koncentrované míře, tak si tuhle knihu užije. Kdo má rád slohově a literárně vytříbené knihy bude asi zklamaný. Já dávám 4* a budu se těšit, že tohle téma někdo pořádně rozepíše....