Zapomenutá zahrada

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Ikar - 2011
ISBN: 978-80-249-1722-1

Ikar (2011) 978-80-249-1722-1 512

Nell O´Connorová se večer v den svých jedenadvacátých narozenin od otce dozví, že není jeho pravá dcera. Avšak až po desetiletích se rozhodne vypátrat pravdu. A ta ji dovede do Cornwallu, do opuštěného domku vedle sídla Blackhurst, kde kdysi žila šlechtická rodina Mountrachetů. Poutavý román do sebe vplete i příběh Nelliny vnučky Cassandry a osud záhadného děvčátka, zanechaného na březích Austrálie v předvečer světové války. (Založil/a: saenea)

Kate Morton Kate Morton
*??.??.1976

bublynka22
  30. 10. 2016, 9:22
knížka překvapila, asi se po rozhlédnu po dálším dílku
Juditha
  28. 4. 2016, 15:17
Pro mně krásná knížka, smutný a teskný příběh. Lidé si velmi zbytečně komplikují život nevraživostí, zlobou a žárlivostí. S lítostí jsem přečetla poslední stránku a rozloučila jsem se s knihou. Kniha je hezky psaná a každé období v minulosti i současnosti do sebe zapadá, děj se netříští.
Ivuska88
  29. 7. 2016, 13:06
Strhující, dojemný příběh o rodinném tajemství. Příběh se mi četl krásně, přečetla jsem ho jedním dechem. I když příběh nevypráví jeden vypravěč, ale více jich a děj se střídá ve více časových rovin, dá se příběh dobře a srozumitelně pochopit. Opět mě paní Mortonová mile překvapila, rozuzlením příběhu. I když po pár stránkách vypadá, že víme jak to dopadne, konec je však úplně jiný. Je velice zajímavý a překvapivý. A opět jako u třech předchozích knih od této autorky jsem se zmohla jen na Wau. Knihy od paní Mortonové ještě dlouho po přečtení mám v hlavě… Při knize jsem dost často měla smíšené pocity ( smála jsem se, klepala strachem, byla překvapená, ale bohužel i často ukápla i slza).
Nejvíc mě překvapil a dost šokoval osud hrdinky Elizi. Chudinka co si vše musela vytrpět od dětství až po dospělost. A hrůza jak to s ní nakonec dopadlo :( Každému se chtěla zavděčit, pomoc a bohužel na to doplatila….
Ale o tom psát nebudu hodně bych prozradila…..
Za mě kniha úžasná. Tuto knihu známkuji velkou jedničkou s hvězdičkou.

Všem co mají rádi příběhy o lásce, tajemství a rodině vřele doporučuji přečíst si tuto nádhernou knihu a i další tři její romány : Tajemství letního dne, Dům u jezera, Šepot vzdálených chvil.
Naděje
  19. 2. 2016, 23:43
Po dočtení této knihy se mi pod kůži vryl pocit, že jsem přišla o někoho blízkého. O přítele, kterého jsem měla ráda a se kterým se už nesetkám. Zajímalo mě, no dobře a co dál?
Nestává se mi moc často, že bych některou z literárních postav sledovala s tak přátelským zaujetím. Že by mi přišly opravdu tak mile, důvěrně známé.
Některé věci z knihy jsem trochu předvídala, líbilo se mi, že byla milá, ale ne přeslazená. Opravdu krásná literatura.
Lillian Bann
  7. 9. 2014, 19:08
Kniha je výborná, chce to ji číst jedním dechem (ale ono to ani jinak nejde, jakmile se překousáte přes první stránky), aby vám nevypadly souvislosti. Můj obdiv vždy padne na hlavu těch spisovatelů, kteří dokáží udržet příběh v několika rovinách s přeskakováním, ale linie se nerozpadne, detaily do sebe zapadají, každý úsek sedí a nevybočuje. Chce to pozornost.. Nicméně narozdíl od Domu u jezera, kde jsem fakt nevěděla, jak to tehdy bylo :), jsem tady uhádla, jak se věci mají - i když ostatní detaily mi zůstaly utajeny.. a beztak jsem si nebyla ani tak jistá svou předtuchou.. :) DOPORUČUJI!
Aladriel
  4. 9. 2012, 11:53
Tato kniha mě velice překvapila. U knihy se nenudíte a má opravdu nečekaný konec. Kniha stojí za přečtení.