Sestra Alice

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Epocha - 2008
ISBN: 978-80-87027-53-0

Epocha (2008) 978-80-87027-53-0 396

Rodiny vládly galaxii milion let - a pak se Alice, geniální vědkyně z rodiny Chamberlainů, zúčastnila experimentu s vytvořením nové galaxie. Dopustila se však hrozivé chyby a za svou chybu má stanout před soudem. Ještě předtím vyhledá nejmladšího člena rodiny Orda. Jeho schopnosti se teprve rozvíjejí, ale pouze on jediný ze všech obyvatel galaxie zná tajemství, které mu Alice prozradila. Její slova ho přimějí pokusit se splnit poslání, které ho zavede do nezměrných kosmických hlubin. Ord musí objevit svoji skutečnou podstatu a pokusit se obnovit rodinnou čest. Času však není nazbyt… (Založil/a: saenea)

Robert Reed Robert Reed
*1956

HELLBOY-DB
  5. 9. 2015, 18:00
Povídková díla o obří lodi Reedovi šla a skvělou Dření to jen potvrdil a tak jsem se s chutí pustil i do jeho jiné tvorby a tou je tato kniha. Několikrát už jsem se setkal s úvodem, který je nezáživný, ale po něm následuje skvělý zbytek. Tato kniha, ale není ten případ, u této platí, mizerný úvod a s ním i celý zbytek knihy. Cestuje se tu napříč galaxií rychlostí světla, jsou tu nesmrtelné osoby s vlastnostmi bohů, extrémní věda a mnoho jiného. Bohužel to nestačí, když je v příběhu množstvím technických vychytávek a jejich používáním překročena určitá mez, za kterou už je to jen příručka pro techniky, postavy se stávají druhořadé a svými osobnostmi úplně nezajímavé a chováním až protivné. Po poslední stránce můžu prohlásit, že tady jsem se těžce spálil a dostal jen přetechnizovanou nudu. ===20%