Zítra večer vyjde slunce

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Moba - 2012
ISBN: 978-80-243-4646-5

Moba (2012) 978-80-243-4646-5 280

Na počátku 18. století ve Španělsku umírá král a Evropou se pomalu šíří boje o uvolněný trůn. Mladá baronka Cristine de Campagni je po smrti svého otce nucena opustit rodnou Itálii a odejít do Španělska. Její otec totiž před svou záhadnou smrtí při návratu z vojenského zajetí sepsal závěť, která jí bere celé dědictví i střechu nad hlavou. Je pozvána na zámek hraběte Antrima, tajemného šlechtice, který stojí v čele protifrancouzské iniciativy a jehož vliv zřejmě sahá mnohem dál, než je na první pohled patrné. Zámek hostí spoustu schopných a vlivných lidí, s nimiž se postupně Cristine seznamuje. Své místo v rozsáhlém spiknutí hraběte Antrima má i Cristinin přítel hrabě Bordito, který s ní přijel z Itálie. Na hraběcím dvoře se tak rozpoutá několik tajemných her, které začnou velmi ovlivňovat životy všech zúčastněných a přiostřovat dění ve válkách o dědictví španělské. (Založil/a: saenea)

Introvert
  3. 7. 2016, 7:05
Ústřední a víceméně jediné téma knihy - banda zpovykaných, povrchních a nesympatických šlechtických floutků kuje pikle od první do poslední strany. Knížku jsem dočetla, ale trvalo mi to několikanásobně déle než je u knih tohoto rozsahu běžné...
Přitom je to škoda, protože mám dojem, že z autorovy dílny by pěkná knížka určitě vypadnout mohla.
Rames
  2. 9. 2015, 9:53
Nelze v knize najít nic čeho by se mohl čtenář zachytit, pro romantické duše není milenecká zápletka, pro milovníky historické politiky není smysluplné vysvětlení celého plánu spiknutí, možná fandové kostýmů si přijdou na své, nekonečné popisy toho co měl kdo na sobě a kde měl stuhu , může někoho zaujmout.
V příběhu se těžko orientuje a pletichy všech těch baronů a hrabat působí dětinsky.