Tajemství sedmi ještěrek

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Moba - 2012
ISBN: 978-80-243-4625-0

Moba (2012) 978-80-243-4625-0 224

Tara stojí ve své kariéře soukromého detektiva před prvním případem a hned jde o několikanásobnou vraždu. Dům U Sedmi ještěrek patří staré paní Florianové, jež v něm vládne železnou rukou. V domě žijí její krásné a slavné vnučky s rodinami. K hrůze všech náhle začnou obyvatelé jeden po druhém umírat. Dokonce i policie chápe, že vrahem musí být někdo z domu. Jenomže kdo? A proč si vybírá zrovna ty bezproblémové obyvatele, když je tu několik jedinců, kteří ostatním neskutečně pijí krev? Taře hází klacky pod nohy nejen podezřelí, ale i policie - zejména pak inspektor Myška, se kterým má Tara několik let nevyřízené účty... (Založil/a: saenea)

LeaLea
  3. 3. 2013, 20:41
Nevyhnu se srovnání s Právem na vraždu, které je sice povídkovou sbírkou, ale stylisticky lepší. Co se týče zápletek, svědčí naopak autorce větší plocha. Musím říct, co už řečeno bylo. Neubránila jsem se pocitu, že Tařin mozek hýří genialitou na úkor poníženého IQ všech ostatních postav. Hlavní postava mi zkrátka nesedla, a to ne kvůli její dokonalosti, ale způsobu, jakým je čtenáři její brilantnost podávaná. Těžko se mi věřilo, že žena s takovými myšlenkovými pochody má na to být detektivním esem. Nejednou jsem dokonce uvažovala, že by se mi příběh líp četl v er-formě, protože nevidět jí do hlavy, má šanci mě přesvědčit. Právě v podání příběhu je znát nejvíc propastný rozdíl mezi zápletkou a stylem. Mám pocit, že autorku baví vymýšlet do detailu (a velmi nápaditě) vraždy, stopy i motiv, dokonce i jak a kam je v ději šoupnout, ale sepsat to pak s celou tou omáčkou kolem je problém, a nuda to vybrušovat. Každopádně vymyšlené mi to připadalo opravdu dobře, což oceňuju hvězdičkou navíc. Vrah byl u mě na seznamu podezřelých, ale neusvědčila bych ho ani náhodou. Svižná detektivka :)
Trina1
  17. 6. 2012, 11:09
Knížka je velmi čtivá, čte se opravdu výborně a jen velmi nerada jsem ji odkládala. Přesto ale musím uvést pár drobností, které mi na ní trošku vadily: Tara je vlastně takový génius a téměř všichni v jejím okolí jsou blbci. Marta se probouzí z narkózy až druhý den. Marta s Matějem si mohli vybrat pohlaví dítěte. Došlo k pár vraždám a přesto jsou blízcí obětí tak nějak v pohodě... A konečné rozuzlení jako by Agatě Christie z pera vypadlo :)
Tuleník
  3. 6. 2012, 11:54
Čtivá kniha - má spád a náboj a rozhodně se u ní nebudete nudit. Vtipné hlášky sebestředné a totálně sebejisté hlavní hrdinky, zajímavé rozuzlení, Poirotovský konec :-) Líbivá a oddechová detektivka.

Jen mám drobný problém s několika detaily. Nemyslím, že bych četla až tak nepozorně, ale uniká mi důvod první vraždy.... a pak pár technických detailů, jako že v životě to chodí kapánek jinak (jako třeba probouzení z narkozy další den, nápadně zachovaná kvalita spermatu i po dlouhém skladování, plně oblečená druhá oběť a tak....)

No, ale za ten závěr - to musím přidat jednu hvězdičku. Poslední věta mi dává šanci, že si přečtu i další Tařiny příběhy. :-D