Mikešova aféra a jiné případy

Mikešova aféra a jiné případy

Podtitul: Knihy, masová média, zaneřáděný kulturní prostor

Originální název: Mikešova aféra a jiné případy
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Pistorius - 2011
ISBN: 978-80-87053-61-4

Pistorius (2011) 978-80-87053-61-4 144

Články literárního teoretika Petra A. Bílka, od roku 2007 pravidelně uveřejňované v kulturním časopise A2, jsou břitkou reflexí dění na naší kulturní, mediální a akademické scéně i vztahu současné společnosti k literatuře a vzdělanosti. Připomenou některé zásadní „případy“, které hýbaly českými médii, kritice neujdou ani média samotná. Lze je číst jako pouhé ironické časové glosy, mohou však být i zprávou o neutěšeném stavu naší kulturní každodennosti. Inflací slov se stírají hranice mezi banálním a podstatným, mezi privátním a veřejným; názory odborníků se ztrácejí v infotainmentu a celebrity vědí všechno. Veřejný prostor je zaplavován haraburdím, které nikdo neodklízí a na které si pomalu zvykáme. Jenže stejně jako prase porcují řezníci, ani o kultuře a umění se nedá mluvit bez vzdělání a odbornosti. (Založil/a: FilipovaRa)