Útok z Podzemí

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Fragment - 2012
ISBN: 978-80-253-1368-8

Fragment (2012) 978-80-253-1368-8 304

Dobrodružství Willa Burrowse pokračuje! Styxové se znovu vynořili z Podzemí na Povrch. Pokud jste si mysleli, že Likvidátoři byli odporní, zapomeňte na to. Tentokrát s sebou totiž vzali i své ženy. Jediné, co jim stojí v cestě, je Will Burrows a jeho přátelé. Doutnající spirála chaosu se roztáčí a ne všichni přežijí. Jestli se domníváte, že jste na Povrchu v bezpečí, raději se znovu zamyslete! Pátý díl napínavé dobrodružné série Podzemí. (Založil/a: Snicketka)

wwwhisk@s
  30. 3. 2013, 9:44
Podzemí. Jak já měla ráda první díl! Úžasný nápad, dobré zpracování... Bohužel musím říct, že postupně šly díla kvalitativně dolů. A tohle... Jak mohl někdo dovolit, aby se tak pěkná série zvrhla v tento odporný překombinovaný brak? Přišlo mi, že takzvaní hlavní hrdinové tu hrají už jen hodně vedlejší housle. Směr, kterým se to ubírá se mi ani trochu nelíbí. Nevím, co k tomu říct a ostatní knihy si přečtu jen ze zvědavosti, jak se z tohohle hodlá autor vykroutit. Podzemí je pro mě uzavřenou kapitolou a dokonale zpackaným románem. Autoři to prostě natahují jak se dá, aby se z toho vytřískalo co nejvíc. Jinak to vnímat nedokážu. (Proč tomu sakra dávám i tu blbou hvězdičku? Hrůza je ještě málo.)
Fešná Bleška
  6. 8. 2014, 8:20
V první řadě je musí být jasné, že tohle není kniha pro slabé povahy. Nechutnými scénami se to v knize jenom hemžilo. A možná to způsobilo, že se mi Podzemí zase začalo líbit. Trocha té nechutnosti byla z mé strany vítanou změnou oproti neustálým útěkům a výbuchům. Styxové finišují, a tak doufám že konec série bude stát za to.
safety
  25. 6. 2012, 11:45
Tenhle díl se mi fakt líbil. Přišel mi přitažený za vlasy, ale na druhou stranu je plný akce... samozřejmně skončil pěkně napínavě a zase rok budem muset čekat :-((
Adenoid Hynkel
  22. 10. 2016, 20:08
Tak on už to není jen eintopf, ale dokonce nechutný eintopf. To, co ti diletanti provedli s Podzemím, se snad ani nedá popsat. Cesta od sice poloduchého, nicméně tajmného a atmosférického fantasy pro mládež k nicneříkajícímu braku byla sice dlouhá a plná utrpení, nicméně autoři to zvládli na výbornou. Smekám. Jaká velká Proměna...
Light
  31. 1. 2013, 18:53
Taky jsem plný dojmů a přišlo mi to trošičku přehnanější, ale zase o to akčnější. Kniha sice lépe vtáhla ale ten příběh no, jak všichni říají - šílení staříci, jeden s obvodem v hlavě, další super programátor, ujetá holka, šílené styxské ženy. No nevím, taky mi přišlo, že styxové se nějak vypařili. V předchozích dílech byli na každém kroku a doslova se jich hrdinové báli a teďka se mi nějak vytratili a zdálo se mi, že šlo vše nějak hladce. V minulých dílech dlouhé putování podzemím, teď se dostanou do středu během pár stránek a celý konec se tak nějak semlel. Ono to pokračování fakt moc neprospívá no. Měli autoři hold zůstat u původního plánu trilogie.
pegerren
  27. 5. 2012, 21:27
Tento díl mě už tak nedostal jako ty předešlé. atmosféru sice nestratil, ale už mi to přišlo moc překombinované. Díly v podzemí jsou opravdu skvělé a nápadité, ale už od Nové třetí říše a slunci v nitru země a ted šílené hmyzí ženy a atomovky už je to na mě asi moc. Ale pokračování si určitě přečtu.
Matej Trnovec
  22. 7. 2014, 12:35
Nápady došli. Už to nie je o podzemí. Už to nie je o záhadnosti a napätí. Kde autor nemá čo robiť zabíja postavy alebo sa vyžíva v nechutných scénach. Otras a hrôza čo spravili z dobre nakopnutej série. Nemám chuť na posledný diel. 15% Tá jedna hviezdička za to, aby som sa necítil ako debil, že som to kúpil za 17€...
Alois
  15. 10. 2013, 20:40
Na Útok z podzemí jsem se vážně těšil a dost mě zklamal. Tady už autor vážně vaří z vody. Pátý a a zatím poslední kniha série z ní dělá přihlouplou tuctovou klišé s***ku, ale atále se t dobře čte...
Dawson
  24. 9. 2012, 15:15
Docela mě mrzí, že už je to spíše takové akční béčko, něž původní příběh o podzemí.. absolutně se to nedá srovnávat s prvními třemi knihami.