Originální název: Prázdniny pro zaláskované

Víkend (2011) 978-80-7222-761-7 184
Víkend (1999)
Víkend (1997)
Nava (1994)

Kniha úspěšné autorky Lenky Lanczové vypráví příběh tří dívek - Julie, Dity a Hanky. Plny očekávání se sjíždějí k prázdninovému pobytu na chatě uprostřed krásné přírody. Mají se odjakživa rády, vždyť jsou to sestřenice, ale náhle s údivem zjišťují, že se s odstupem jednoho roku jaksi změnily. Do omamných prázdninových dnů pojednou zasahují láska, touha i žárlivost, cosi se s nimi děje. A tak léto tentokrát provází i nové poznání.

chrispe
  2. 7. 2016, 15:44
Letní čtení o tom, jak jeden kluk a hormony dokáží rozeštvat dobré kamarádky. U této knihy moje paměť kapku selhávala, takže jsem nevěděla, jak to nakonec dopadne. SPOILER!! A až do samotného konce jsem doufala, že prozře. Nu což :-)
MiriamBlahova
  9. 12. 2015, 13:51
Jůůů, od Lanczové moje oblíbená. Sice jsem její knihy četla spíše kdysi v mladším věku, ale do dneška na ni ráda vzpomínám. Chata, prázdniny, letní koupání a hlavně nové lásky. Na knize se mi líbilo především to, že není nic přehnaně růžové. Prostě jsou dané jasné okolnosti (ve válce a lásce je vše dovoleno) a konec dvakrát podtržen zklamáním a omylem. Aspoň z toho pak nebolí zuby... a nehledě na to, po přečtení knihy jsem si zamilovala jméno Julie, děkuji!
Wajny
  11. 12. 2015, 11:39
Na knize se mi nejvíce líbila "válka" mezi sestřenicemi. Konec mě rozčílil, nečekala jsem, že hlavní hrdinka je tak blbá. Celá kniha naznačovala, kdo je ten dobrý a kdo špatný, ale holky jsou prostě nenapravitelný :D 3*
Alenita
  2. 9. 2015, 14:05
Moje první kniha přečtená od Lenky Lanczové. Tehdy, když mi bylo 12 (možná 13) na mne kniha zanechala hluboký dojem a pocit, že holky jsou mrchy a kluci v bledě modrém. Od L. Lanzové se mi ale víc libily jiné knihy.