Překonat strach

Překonat strach

Podtitul: Jak se radovat ze života ve světě plném hrozeb

Originální název: Conquering Fear: Living Boldly in an Uncertain World

Vyšehrad - 2010
ISBN: 978-80-7429-062-6

Vyšehrad (2010) 978-80-7429-062-6 190

Harold S. Kushner, rabín židovské obce v Massachusetts, se neobjevuje na českém trhu poprvé. Čtenáři měli možnost se s ním seznámit prostřednictvím jeho knihy Proč se zlé věci stávají dobrým lidem (nakl. Portál).

V této nové knize naznačuje způsob, jak překonat strach, který nám brání radovat se ze života a plně se rozvinout. Vedle strachu z vnějších hrozeb jako je terorismus, přírodní katastrofy a zánik světa, se věnuje obecným lidským obavám jako je strach ze změny, strach ze ztráty zaměstnání a ztráty milovaného člověka, strach ze stárnutí a smrti. Navazuje na myšlenky terapeutů a náboženských myslitelů a na příkladech konkrétních lidí v obtížné situaci ukazuje, že lidé mají v sobě a kolem sebe sílu, která jim může pomoci strach překonat. (Založil/a: Ruggid)

Harold S. Kushner Harold S. Kushner

edulla
  3. 5. 2016, 20:35
Překvapivě zajímavá kniha, která předčila moje očekávání, nebo spíše předsudek vůči autorům spjatým s vírou v Boha. Opravdu se mi líbil autorův nadhled a celkové pojetí dané tématiky.