Démon zvrácenosti

Podtitul: detektivní a jiné senzační příběhy

Argo - 2013

Argo (2013)
Hynek (1999) 80-86202-45-3 184

Soubor devíti povídek s kriminální či psychologickou zápletkou.

Jako skeptický racionalista vychází zakladatel detektivního žánru v těchto prózách především z poznatelnosti a pochopitelnosti světa (Senzace s balonem). Jako realista pak vidí člověka jako tvora od přirozenosti náchylného spíš ke zlu než k dobru, který většinou využije příležitosti dát průchod temným silám ve svém nitru. Třetí motivickou rovinou povídek jsou příběhy, v nichž jednotlivec podléhá okolnostem, které ho vedou k sebezničení. (Založil/a: Yellow)

Edgar Allan Poe Edgar Allan Poe
*19.01.1809 - †07.10.1849

Taylor
  29. 5. 2016, 15:06
Četl jsem vydání z roku 2013, kde je 39 povídek a tyto povídky jsou doplněné ilustracemi od Jaroslava Róny, které knihu skvěle doplňují. Myslím, ze toto ilustrovane vydání je asi nejkrasneji udelana kniha Poeovych povídek, která u nás vyšla. Díky ti Argo za to.;) Povídky samé jsou velmi ctive, skvěle, geniální. Člověk si při četbě musí postesknout, ze uz tu není žádný takový ryzí povidkar. Každopádně díky za Poea! Nesmírně jsem se u knihy bavil. Naštěstí mám doma ještě několik Poeovych povidkovych knih, takže si nejspíše přečtu kompletní povidkovou tvorbu tohoto génia!;) Pro ctenare Poea neznalych! Poe neni jen autorem povidek hororovych ci detektivnich, ale i povidek humornych a povídek sci-fi! Takže si u nej každý najde to své!;)