Pátá kolona

Originální název: Pátá kolona

Brána - 2011
ISBN: 978-80-7243-536-4

Brána (2011) 978-80-7243-536-4 160

„Thriller, který se stal bestsellerem mezi ekologickými aktivisty – kupují ho, aby jej spálili“. Tak zní provokativní podtitul dobrodružného románu, jehož děj se snaží odpovědět na otázku, co nastane, až bude uvedena do chodu jaderná fúze. Zprovoznění fascinující technologie, jejíž skuteční objevitelé jsou žhavými kandidáty na Nobelovu cenu za fyziku i za mír, spojí v tomto románu nesmiřitelné nepřátele. Jejich jediným cílem se stane likvidace hlavních hrdinů. Plány jim ale naruší omylem spuštěná operace CIA, která původně měla zcela jiný cíl. Dramatický útěk dvou vědců poodhalí současné zákulisí manipulace s daty o globálním oteplování a ukáže čtenáři, kdo je příslovečnou „pátou kolonou“, vnitřním nepřítelem naší civilizace. (Založil/a: Snicketka)

Robert Hofman Robert Hofman

Bruffie
  12. 11. 2014, 21:44
Není to žádný zázrak, ale čte se pěkně - pobaví, poučí a potěší. Zajímavý doslov a námět k přemýšlení.
Přesně tohle od takových knih očekávám. Na 2 hodinky do vlaku ideální.
Lucie Kalendová
  15. 8. 2016, 8:36
Ačkoliv knize dávám ''jen'' 3*, hodně pro mě znamená.
Díky ní se dozvídáme, jaké to asi je ''uvnitř'' firem a soupeřům v oblasti ekologie, ekonomika a jaké by to asi bylo, kdyby jeden našel řešení.
Hlavní myšlenka autora byla globální oteplování, ale nechybí v knize špetka napětí a hlavně akčních scén, které byly vážně povedené :)