Předčasný pohřeb

Předčasný pohřeb

Podtitul: horory a jiné děsivé příběhy

Originální název: Předčasný pohřeb:

Hynek - 1999
ISBN: 80-86202-44-5

Hynek (1999) 80-86202-44-5 165

- Přeložil Josef Schwarz

Dvanáct hrůzostrašných příběhů vycházejících z vypjatých, morbidních situací na rozhraní života a smrti.

Svým zaměřením na dramatické mezní situace, hrůzostrašné a tajuplné prvky, navazuje Poe na gotický román, jeho východiska však převádí do filozofické polohy známé jako horror vacui - strach před prázdnem. Jeho intelektuální nihilismus je jedním ze zdrojů celého jeho díla a krátké povídky, publikované původně časopisecky, jsou malými literárními díly.

Zdroj: mlp.cz (Založil/a: Yellow)

Edgar Allan Poe Edgar Allan Poe
*19.01.1809 - †07.10.1849

Alduin
  21. 3. 2014, 18:17
Předčasný pohřeb je opravdu i dnes docela děsivý příběh. Kdo by se nebál probudit se zahrabaný v rakvi?... Navíc je to jedna z mála povídek, která má šťastný konec.
Mefist
  11. 4. 2016, 22:17
Obsahuje spoiler spoiler Na Poeovi mám rád, že si vždy dokáže vybrat zajímavé náměty na své příběhy a povídky. Třeba zrovna tahle mě velice nadchla, přeci jen, co je horší než se vzbudit v těsné a zatuchlé rakvi, několik metrů pod zemí, s vědomím, že o vás nikdo netuší a že jste takto odsouzeni k pomalé, bolestivé smrti ve stísněném prostoru. Trochu si nejsem jist s tím šťastným koncem, mám radši ty tragické, je to zajímavější počtení, ale tak vše nemusí skončit špatně.