Maska Červené smrti

Maska Červené smrti Originální název: The Masque of the Red Death

Hynek - 1995
ISBN: 80-85906-19-8

Hynek (1995) 80-85906-19-8 151

Maska Červené smrti je zase alegorií na doby, kdy ve světě řádil mor. Princ Prospero si žije na svém obrovském a děsivě podivném hradě s několik tisíci přátel, zatímco okolí pustoší mor. Hrad je bezpečné místo, potravy je dost na několik let a tak se obyvatelé hradu baví různými plesy a maškarními bály. Na jeden z nich se dostaví, zrovna když je zábava v plném proudu, nový návštěvník s hrůznou maskou, s maskou lebky a oblečený v tmavém plášti potřísněném krví – Maska Červené smrti... (Založil/a: Yellow)

Edgar Allan Poe Edgar Allan Poe
*19.01.1809 - †07.10.1849

Claire27
  3. 4. 2016, 23:02
Tato povídka mě velmi potěšila a srovnala bych ji s Pádem domu Usherů, u které je atmosféra vskutku hororová. Netvrdím, že v dnešní době, kdy hororové filmy překračují meze a zacházejí do těch nejděsivějších detailů, mě povídky Poa dokážou vyděsit. Ale v 19. století to pro lidi bylo něco zcela nového, tudíž věřím, že vystrašený i člověk z oceli.:)
kajas1993
  17. 11. 2012, 23:31
K této knížce mám poněkud jiný vztah, protože jsem ji dostala jako dárek od učitelky angličtiny, když jsem odcházela na střední školu. Povídky v ní jsou kvalitativně odlišné, naprosto fantastická je například ta s názvem "Černý kocour".
Raggen
  17. 1. 2012, 12:02
Krátká a rychle přečtená povídka, která je i při svém malém rozsahu zajímavá a nic jí nechybí... Je zajímvé, jak se dá i na pár stránkách čtenář ovlivnit..
Honey0105
  4. 2. 2011, 13:10
Tak tohle je povídka, která mě poměrně i bavila. Poe mě jinam moc neláká, ale tady jsem byla docela napjatá a říkala jsem si o co tam půjde. Konec byl velice zajímavý a svým způsobem hodně drastický. Přesto jsem byla se čtením poměrně spokojena.