Faustovy děti

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Pistorius - 2008
ISBN: 978-80-87053-26-3

Pistorius (2008) 978-80-87053-26-3 224

Magické město Praha, blízká budoucnost. Při svém nekonečném bloudění světem sem po šestnácti letech znovu přichází doktor Faust se svým průvodcem Mefistofelem a setkávají se tu se dvěma mladými lidmi – Davidem a Markétou. Faust se domnívá, že jsou důsledkem jeho předchozí návštěvy Prahy, a snaží se vžít do otcovské role, vůbec poprvé ve svém dlouhém životě. To ovšem pramálo zajímá Mefistofela, který připravil bizarní sled dramatických událostí, jež sledují jeho vlastní cíle. Pod staroměstskými střechami se začnou objevovat malí draci, ve Vltavě plavou piraně, bronzový kůň z Vítkova se vzepne a kamsi odcválá, ve městě se zastaví tramvaje, mění se prostorové vztahy, ulice na sebe přestávají navazovat, chodníky se propadají, podzemí města se mísí s povrchem. Nakonec se jedná o bytí či nebytí celé Prahy, která se ocitá na pokraji katastrofy. A jediní, kdo ji mohou zachránit jsou David s Markétou… (Založil/a: FilipovaRa)

Teron Gorefiend
  1. 12. 2016, 23:10
Hrozně sympatickou a velmi příjemně střelenou verzi Mefistofela kazí rozvláčnost a zmatenost zbytku, kde jsem hrozně dlouho tápal, co se vlastně děje nebo má dít. Básnický jazyk se poměrně často zamotává sám do sebe, což ději nepřispívá. A na konci vyplyne sice zajímavá pointa, ale postavená tak, že člověk celou dobu čtení netuší, že něco takového by mu mělo docvaknout. Nebylo to vyloženě špatné, ale mám pocit, že autorovi přerostly odbočky, narážky a reference přes srozumitelnost celku.