Originální název: Š jako Šarlota

ISBN: 80-7222-034-9

Víkend (2004) 80-7222-034-9 224
Víkend (1998)
Papyrus (1994)

Šestnáctiletá mladá dáma Šarlota Šimonová chodí do prvních tanečních, informatika na soukromé škole managementu a marketingu jí moc nejde do hlavy, sama sobě posílá na adresu školy milostné dopisy, aby před spolužačkami nevypadala... A potom se objeví Alan! Rodiče jí však známost zakazují. Rodiče jsou vůbec na obtíž! A navíc si nedokáží poradit ani sami se sebou! Z docela pohodové rodiny se stává spolek zklamaných a opuštěných, všichni se teď musí učit odpouštět a hledat nové cesty.

caccadu
  12. 9. 2015, 13:55
Obsahuje spoiler spoiler Měla jsem takový matný pocit, že jsem knihu už četla a že hrdinka mi byla krajně nesympatická. Nesplatla jsem se, hrdinka byla nejen nesympatická, ale na šestnáctiletou slečnu taky pěkně hloupá, sebestředná a zlá koza. Nevím, jestli je v pořádku a běžné mezi mladými, že lidé o berlích jsou kriplové a že hrdinka by mohla chodit s klukem pouze, pokud jí ho budou kamarádky závidět. A že vztah založený na sexu je normální a nechat se využívat kamarádkou také.

Celý příběh je dost špatný, jediné malé plus je vztah hrdinky se starou sousedkou, které říká babi, a který ukazuje, že až tak zlá a prohnaná být nemůže, a potom příběh sousedky, jejíž manžel ji bije. Oba příběhy jsou jen naznačené, ale dávají knize alespoň nějakou hloubku, i když jen asi pěticentimetrovou. Závěrečný zvrat ve vztahu rodičů není vysvětlen, myslím si, že ve věku Šarloty by již pochopila lépe, o co jde a co seskutečně stalo.
Zasloužila by si, aby jí Honza neodpustil, aby opravdu byla poučena. Takto si to alespoň můžu představovat. Otevřené konce ve sladkobolných románkách nesnáším.