Neviditelný

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Kniha Zlín - 2012
ISBN: 978-80-87497-58-6

Kniha Zlín (2012) 978-80-87497-58-6 264

Na malebném švédském ostrově Gotlandu se blíží letní prázdniny. Helena a Per pořádají v letním domku na západním pobřeží každoroční večírek s přáteli, který končí prudkou žárlivou hádkou. Za svítání se Helena vydává na procházku po pláži a v husté ranní mlze někoho potká. Je nalezena brutálně zavražděna.

Když je zanedlouho poté objeveno tělo další mrtvé ženy, zavražděné podobně bestiálním způsobem, je kriminálnímu komisaři Andersi Knutasovi jasné, že se jedná o téhož pachatele. O pátrání po sériovém vrahovi mají velký zájem i média a ostrovem se šíří panika. Podléhají jí jak místní obyvatelé, tak přijíždějící turisté. Vybírá si vrah náhodně nebo má nějaký plán? A pokud ano, kdo bude další obětí? (Kniha Zlín (Založil/a: Petris)

Mari Jungstedt Mari Jungstedt
*31.10.1962

illy
  24. 10. 2013, 13:35
Nadšené výkřiky na zadním přebalu mě nechávají chladným. A dobře tak. Královna severské detektivky? Leda prd. Jo, na debut to není marné, ale jinak se jedná o tuctovou severskou krimi, ve které vyšetřovatelé tápou a člověk vrtí hlavou na jejich neschopností (ukázat foto světkům, sejmou ihned otisky...). Prostě průměr.
Venceslao90
  7. 1. 2013, 14:10
Mé první setkání se severskou detektivkou. Příběh není špatný, prostředí je v knize vykresleno velmi zdařile, ke konci jde do tuhého, hluchá místa kniha nemá... Jen mám pocit, že je to trochu šablonovité. Není tam nic vyloženě originálního nebo něco, co by dělalo tuto detektivku výjimečnou (s ohledem na to, jak je tato autorka ve Švédsku populární a je považována za velmi kvalitní). Četba je to ovšem dobrá.
dalimoni
  21. 6. 2012, 18:57
Prvotina této autorky, slušné tempo, přímočarý děj bez větších komplikací, svižný styl vypravování a pěkně napsaný detektivní příběh k tomu. Přečteno za pár večerů.
kure91
  22. 4. 2013, 0:23
Abych byl upřímný, nechytlo mě to. Severskou krimi teď načítám poměrně dost, ale styl Mari Jungstedtové mě nějak neoslovil, navíc se mi stala věc málo častá, že jsem v polovině knížky tušil kdo je vrah a pak už to bylo "jen" o dočtení knížky do konce. Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdama, ale budu hodný a dám 4.
Vatanen
  20. 8. 2013, 21:36
V záplavě všech těch "mrazivých" severských detektivek, kde je víc balastu než kvality, je "Neviditelný" velice příjemné počtení. Jednoduchý, přímočarý děj bez zbytečné nabubřelosti, civilnost, uvěřitelnost a dobrá pointa.
Vera_28
  29. 10. 2014, 9:20
Taky jsem vraha odhalila už lehce za polovinou knihy. Brutalita pachatele neuvěřitelná - ještěže se toto ve skutečnosti nestalo (i když v reálu se dějí různá zvěrstva). Kniha se mi líbila, je to trochu "dívčí" román v detektivce, všichni až na vraha tam jsou tak nějak něžní. :-) Možná si přečtu i jinou detektivku od autorky, ale Nesbo je Nesbo. :-) V téhle knize mě taky zaujala zapomnětlivost obětí vraha, zejména Emmy. Hrdinkám je méně než 35 let, a nepamatují si spolužáky ze školy? Ani jejich křestní jména a podoba jim nejprve nic neříkají? Policie mapuje jejich minulost, a přitom nepřijde na společného jmenovatele??? Ale jinak dobrý.
votis
  30. 9. 2012, 19:29
Vcelku průměrná záležitost, děj je sice přímočarý a nekomplikovaný, ale v prvních 2/3 knihy i docela nudný.