Amulet Samarkandu

Amulet Samarkandu Originální název: The Amulet of Samarkand

Knižní klub - 2005
ISBN: 80-242-1399-0

Knižní klub (2005) 80-242-1399-0 400

Současný Londýn, kde vládnou mágové, je nebezpečné místo plné nástrah, skrytých hrozeb a špehů. A právě tam uzavřou neochotné spojenectví dva velmi rozdílní hrdinové: Nathaniel, kouzelnický učeň a Bartimaeus, pět tisíc let starý džin, který má za úkol ukrást dobře hlídaný magický předmět ... (Založil/a: kelly01)

Jonathan Stroud Jonathan Stroud
*27.10.1970

colore
  31. 7. 2016, 20:06
Jedna z knížek, který jsem zhltala se smíchem. A je úplně jedno, že "už jsem na ni stará". Myslím, že tahle knížka se dá číst v jakémkoli věku, stejně jako v komentářích již zmíněný Harry Potter. Je to samozřejmě něco jiného, ale to beru spíš jako plus. Zpočátku celkem nevinná zápletka se najednou změnila v "od průseru k průseru", s čímž si musela nesourodá dvojice poradit s jistou dávkou vynalézavosti a s obrovskou dávkou z pekla štěstí.
Já jsem se fakt nachechtala, Bartimaeus je fakt řízek a ty jeho hlášky, až už pod čarou nebo přímo v textu, mi vždycky dokázaly zlepšit náladu. A mladej se taky začal docela slušně vybarvovat, tak jsem zvědavá, jak to s těma pošukama bude pokračovat.
tynuska37
  3. 2. 2014, 0:22
Srdcová kniha mého dětství, kterou bych společně s Harry Potterem mohla číst stále dokola. Děj se odehrává ve světě paralelním k tomu našemu, kde zemím vládnou mágové, čerpající svou sílu z kouzelných bytostí, které k sobě přivolávají a zotročují je. Hlavní hrdiny tu máme hned dva. Mladého mága, kterého v průběhu trilogie vidíme růst, sílit, měnit svůj charakter i hodnoty. A pak samozřejmě džina Bartimaea, z jehož komentářů v poznámkách pod čarou jsem často umírala smíchy. Sečteno a podtrženo (čtivý, napínavý, vtipný, dojemný, zkrátka prostě krásný příběh), nikdy mě nepřestane udivovat, že Bartimaeova trilogie není daleko známější a oblíbenější...
cikyt
  7. 7. 2012, 12:53
Nápad je to určitě dobrý, ale přišlo mi, že abych si knihu užila úplně, musela bych být mladší o pár let.
Margot
  14. 9. 2011, 20:40
knížka mě opravdu chytla. hlavně je božsky napsaná (poznámky pod čarou jsem ze začátku přeskakovala, ale když jsem je začala číst, tak jsem se u nich fakt nachechtala :-)
postavy jsou krásně vykreslené, je u nich nádherně vidět vývoj charakteru, doporučuju!
Elisa99
  21. 11. 2014, 17:35
Tuto trilogii jsem začala číst, když jsem byla mladší a v té době to byl můj svět, do kterého jsem se vždy vracela po škole. Čtení uteklo velmi rychle, bylo zábavné, vtipné, ale zároveň i napínavé. Všem vřele doporučuji!!
MartanexXx
  14. 10. 2013, 11:47
Souhlasim s cikyt, mít o pár let míň bylo by hodnocení vyšší. Džin Bartimaeus má docela dobré hlášky a zmínka o Česku a Praze potěšila.
Slavka
  25. 3. 2012, 19:48
Úžasná knížka, velmi čtivě napsaná, zajímavý děj a vtipné Bartimeovy komentáře = něco co opravdu stojí za to si přečíst :)
petrpelan
  21. 9. 2015, 14:44
nevite nekdo kde by se dala ta knizka jeste koupit bohuzel jsem o ni prisel :( kdyztk mi napiste smsku na cislo 607590411 diky
Lucahr
  21. 10. 2012, 16:38
Vtipná a milá knížka pro všechny generace :) Ty zmínky o Čechách a Praze mě vždycky přímo zahřály na duši :)