Dítě apokalypsy

Host - 2012
ISBN: 978-80-7294-609-9

Host (2012) 978-80-7294-609-9 304

Arabáči, zazobanci, katolíci…

Poněkud dezorientovaná Lucie asistuje při pátrání po zmizelé dospívající dívce. Vyšetřování vede záhadná osoba přezdívaná Hyena a Lucie je po watsonovském způsobu neustále fascinována a často také frustrována efektivitou a někdy až přílišnou přímočarostí, s jakou její kolegyně k případu přistupuje. Vyprávění v první osobě střídají kapitoly v er-formě pojednávající o dalších postavách: o pohřešované puberťačce Valentině, která "spala s každým, kdo se namanul - v domnění, že v posteli se člověk praxí zdokonaluje, stejně jako když cvičí na piáno"; o jejím otci spisovateli, který si napsal své vlastní heslo na Wikipedii; její krásné matce Vanesse, která vždy šla za svým cílem; nebo o "parádním" arabském bratranci Jásinovi. Vyšetřovatelky se vydají do Barcelony, zažijí zvláštní věci a setkají se s řadou roztodivných žen. V okamžiku, kdy už mají řešení na dosah, se však zápletka začne ubírat zcela nečekaným směrem. (Založil/a: jatox)

Virginie Despentes Virginie Despentes
*13.06.1969

magdii
  14. 4. 2013, 16:01
klasický začátek, čtivý, svižný a zábavný prostředek. Závěr, tedy posledních 20 stránek bohužel celý příběh úplně zničí. Moc by mě zajímalo co a proč tím autorka chtěla říct...
KatkaN
  24. 12. 2012, 19:16
Kniha mě docela bavila, jenom mi občas vadilo spoustu informací o minulosti postav. Jinak šokující závěr.
Iliena
  21. 10. 2012, 13:20
Velké zklamání, ohodnotila bych ji jediným slovem: nuda. Dočetla jsem ji jen proto, že jsem doufala v nějaký úžasný závěr, který by napravil těch 300 předešlých stránek. Bohužel.