Kašpar, Melichar, Baltazar

Poprvé vydáno celosvětově: 1981

Mladá fronta - 1999
ISBN: 80-204-0658-1

Mladá fronta (1999) 80-204-0658-1 260

Barvitá a jiskřivá orientální pohádka inspirovaná apokryfní pravoslavnou legendou originálním způsobem rozvíjí biblický příběh o třech králích, z nichž nejdůležitější je ten čtvrtý. V příbězích vzácné výrazové průzračnosti je kladena otázka hodnotového základu citového života, umění, politiky, sociální spravedlnosti a celé lidské zkušenosti. (Založil/a: skjaninka)

Sedmikráska
  17. 8. 2011, 16:40
Mám ráda biblické příběhy zapracované různými způsoby do různých děl. Ovšem zpracování příběhu musí být originální a aspoň trochu důvěryhodné. Autor tohoto románu je bezpochyby originální, v knize vytvořil několik zajímavých až šokujících obrazů, nicméně těm scénám jsem ani trochu nevěřila ... nikoliv ve smyslu reálnosti, ale v tom smyslu, jestli se přede mnou odehrává skutečný (i když vymyšlený) příběh, nebo jde jen o psaní na efekt. A v tomto románu podle mého názoru převládlo to druhé.