Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Cesta nikam

80%
4 1
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Cesta nikam
 Všechny obaly
Cesta nikam
 Všechny obaly
Autor:


Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Albatros - 1968
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Albatros (1968)
Státní nakladatelství dětské knihy (1960)

Romantický, dobrodružně motivovaný příběh čestného, chudého chlapce, kterého fantastické náhody vytrhnou z bídy, ale zapletou do bojů, ve kterých podléhá intrikám podlého bojovníka.

Cesta nikam je tragický román mladého člověka, který přes všechny životní prohry, nepřízeň mocných a kruté rány osudových náhod za-chová si i za cenu osobního štěstí a vlastního života svůj čistý charakter, lidskou důstojnost a čest.
Tirreus Davenant, chudý, usmýkaný, ale čestný a čistý sedmnáctiletý chlapec nahlédne podivnou hrou osudu do nového, krásného a okouzlujícího života, který mu slibuje svět dobrých přátel a ušlechtilých lidí. Ale od samého prahu tohoto světa ho odžene zpustlý, zločinný otec, který se po letech vrací a hrozí Tirreovi skandálem a ostudou. Protože Tirreus nechce ani stínem zla potřísnit své vztahy k přátelům, odchází je varovat před vyděračským otcem. Dojde sice po strašné cestě, zahlédne je ještě, ale než je může oslovit, padá nespatřen a vysílen do horečných mdlob. Dveře lepšího světa se mu navždy zavřely. Tirreus mizí, devět let se skrývá pod cizím jménem jako majitel zájezdního hostince, pracuje a vzpomíná… Jednoho dne urazí v jeho hostinci zhýralý guvernérův syn Van Coner cizí dívku; Tirreus se jí zastane, neboť nesnáší podlost a výsměch lidskému citu, dojde k urážkám a k výzvě na souboj. Zbabělý boháč se však intrikami vyhne čestnému duelu a přivede Tirrea do vězení: pod-strčí mu tajně kontraband, pošle na něho celní hlídku, Tirreus prchá na podloudnickou loď, při přestřelce je raněn a zastřeli několik celníků, je zajat, uvězněn, neprozradí nikoho a nic, je odsouzen k smrti. Jeho přátelé se ho však snaží všemožně zachránit. Když selžou všechny prostředky – ne, víc už prozradit nemůžeme. (Založil/a: vladislaus)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

StrejdaPříhoda
80% 80% 80% 80% 80%
  13. 11. 2013, 22:11
Knížku jsem četl už docela dávno, ale pamatuji si, že jsem ji zhltnul raz dva - knížka co má spád a je nabitá dobrodružstvím - jedna z nejlepších "kodovek"