Město rozkvětu

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-155-1

BB art (2012) 978-80-7461-155-1 368

Nejnovější dílo oblíbené americké autorky volně navazuje na sérii i u nás vyhledávaných historických románů, mapujících zrod a rozvoj Spojených států, zejména však jejich nejvýznamnějšího města – New Yorku. Po Městě snů, Městě slávy a Městě naděje nás autorka přenáší do doby, kdy se ostrov Manhattan na samém konci občanské války mění v pulzující centrum bohatství a blahobytu.
Hlavní hrdina příběhu, Joshua Turner – nejmladší potomek rodu Turnerů, kterého známe už z předchozích románů Beverly Swerlingové – se z války vrací sice bez jedné nohy, zato však s hlavou plnou převratných plánů. Podniká ve stavebnictví, na Manhattanu buduje první vysoké činžovní domy a od základu mění tvář města. Zlom v životě tohoto pozemkového magnáta však představuje setkání s neodolatelnou a chytrou dvaadvacetiletou Mollie Branniganovou, do níž se bezhlavě zamiluje. A tak se v tomto příběhu, stejně jako v předchozích dílech Beverly Swerlingové, rozvíjejí v historicky věrných kulisách poutavé osudy autorčiných románových hrdinů. (Založil/a: Antonín)

Beverly Swerling Beverly Swerling
*1941

Bella
  1. 7. 2014, 17:44
Jedná se o mou první knihu autorky, ale nejspíš ne poslední. Kniha mě trochu odstrašovala svým rozsahem, ale nakonec je to příjemný a velmi čtivý příběh. Je výborný pro vytvoření představy o podmínkách a životě v tehdejším New Yorku a zároveň příběhem o osudu dvou lidí, kteří si mysleli, že nikoho pro život nenaleznou.