Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Madame dnes přijde později

66%
3 13
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Madame dnes přijde později
 Všechny obaly
Madame dnes přijde později
 Všechny obaly
Originální název: Madame kommt heute später

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Ikar - 2013
ISBN: 978-80-249-2125-9
Počet stránek: 328
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 24x v přečtených
v knihovně 5x v knihovně
k přečtení 4x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Ikar (2013) 978-80-249-2125-9 328
Knižní klub (1995) 80-7176-110-9 316

Příběh vídeňské architektky ve středním věku, která se rozhodla žít v Paříži. Zde se zamiluje a později provdá. Manžel ji však zklame svým plytkým chováním a ona svou situaci řeší temperamentním způsobem (Založil/a: hrosik)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Lucy Sisk
40% 40% 40% 40% 40%
  4. 8. 2014, 18:10
Autorkou tohoto románu je Susan Kubelka von Hermanitz, která se narodila v Linci a po vystudování pracovala jako novinářka ve vídeňském deníku. Kromě Francie a Rakouska byla i ve Velké Británii.

V České republice vyšly knihy a to Hrad mám, hledám prince, Konečně přes čtyřicet - začínám znovu, Ofélie se učí plavat, V rytmu valčíků, Madame dnes přijde později a Adieu Vídni, Bonjour Paříž a jiné.

V současné době žije střídavě ve Vídni a Paříži, kde se odehrává i děj románu Madame dnes přijde později.Hlavní postavou je dvaačtyřicetiletá Tizia, která se provdala do bohaté rodiny Saint-Apollů. Na začátku neměla tušení, že její manžel si ji vzal kvůli dědictví po strýci. Pak se také dovídá, že její manžel patří k mužům, kteří si potrpí na pravý styl Francouzů - mít milenku. Tizia konfrontuje manžela, ale on vše popře a odklidí ji na venkovský dům, což byla pro ni chyba a výhra. Ve venkovském sídle žila manželova milenka a jejich dvě děti. Tizia pochopila, odkud se vzaly výhružné telefonáty. Tizia zůstane na venkově v exilu několik týdnů a pak s manželem odjede zpět do Paříže. Má jasný cíl - rozvede, což nikdo před tím neudělal.

A jak to skončí? Tizia se rozvede, pracuje jako partnerka ve firmy své nejlepší přítelkyně Glorie a potkala o patnáct let mladšího muže, se kterým žije přes třicet let. A její bývalý manžel? Ten se se svou milenkou nikdy neoženil, a firma, kterou spolu budovali, měla úpadek.

Kniha je vedená velmi humorně s kapkami erotiky a nového pohledu na život. V jedné kapitole je scéna, při níž sedí u stolu celá rodina Saint-Apollů a hlava rodiny - pan Hermés - vede diskuzi o tom, proč ještě nemá žádného mužského dědice.
moonchild
60% 60% 60% 60% 60%
  10. 10. 2013, 13:04
Vídenačka Tizia se provdá za příslušníka paříšské smetánky.Záhy však zjistí,že její okouzlující manžel podvádí na každém kroku.Hrdost Tizii velí se pomstít.
Irene
60% 60% 60% 60% 60%
  15. 4. 2014, 20:52
Ono je to s tou pomstou všelijaké, spíš bych řekla, že se příšerně trápí a z toho plynou její další kroky. Ale je to optimistické čtení. :-)