Generál přichází z džungle

Poprvé vydáno celosvětově: 1957

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) - 1975
ISBN: 25-976-75

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1975) 25-976-75 277

Román je poslední z tzv. mahagonové řady Trávenových románů. Navazuje bezprostředně na "Vzpouru oběšenců", je však - stejně jako všechny ostatní romány z této řady - dějově samostatný.
Dělníci z dřevorubeckých montérií se vzbouří proti svým vykořisťovatelům. Vzpoura se rozroste po celé zemi .... (Založil/a: Macek58)

Martin_cz
  11. 12. 2014, 20:37
Poslední z šesti knih mahagonového cyklu. Nejprve ke knize samotné. Je již opravdu jiná než předchozí tituly, jelikož se již neodehrává v přírodě, generálovi myšlenky jsou jiné než indiánů. Jeho uvažování se mi však nelíbí a je diktátorské stejně a možná ještě víc, než diktatura, proti které bojují. Účel světí prostředky? Jedině částečně a dočasně. Také děj byl pozvolný jako celá kniha a rychlý zvrat, který jsem očekával se nedostavil. Vlastně je to dobře. 4/5.

Nyní k celému cyklu. Velmi se mi líbil a určitě bych jej doporučil. Jsou v něm skvělé myšlenky. Jen si říkám, jestli by přece jen nestačilo napsal těch knih polovinu. Poměr „výplně“ a myšlenek je opravdu nepřiměřený a přesto, že se mi příběhy v knihách opravdu líbily, při šesté knize jsem se opravdu těšil, až to celé sjedu a budu mít tu džungli za sebou.