1. antologie českého hororu

1. antologie českého hororu Originální název: 1. antologie českého hororu
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

O jedinečný počin usiluje nakladatel 1. antologie českého hororu. Rozhodl se najít 100 českých Kingů („královské jméno“ odkazuje na Mistra světového hororu Stephena Kinga). V prvním díle povídkové řady (v přípravách je už ale 2. antologie, která vyjde 21. 02. 2012…) se představují nejúspěšnější autoři, kteří publikovali své povídky v unikátním časopise Král Horror, například Otomar Dvořák, David Nedoma, Michal Černý a další. Autoři považují horor za umění, nikoli jen za zábavu s „potoky krve“. Horor pro ně není jen žánrem, který ve čtenáři rozechvívá jeden ze základních pocitů, totiž pocit strachu. Myslí si, že může být něčím daleko víc – třeba určitým druhem zrcadla, jež nám ukazuje temnější část naší duše, tu, kterou si obyčejně nepřipouštíme, ale kterou překonáváme až tím, že se jí postavíme tváří v tvář.

Obsah: Předmluva 6 První povídka Petr Jeník – Smrt ve třech obrazech 7 Druhá povídka Vladimír Procházka – Kamarád 14 Třetí povídka Milan Ladko – Modré stromy 23 Čtvrtá povídka Zdeněk Hlaváček – To nejlepší kafe po ránu 31 Pátá povídka Radomír Chyba – Damašenská ocel 49 Šestá povídka Luboš Štěrba – Kouzelná skříňka 54 Sedmá povídka David Nedoma – Nebojte se, nemůže nám to ublížit 60 Osmá povídka Michal Černý – Čí jsou tady ty dary? 67 Devátá povídka Petr Boček, Miloslav Zubík – Tvář za zdí 76 Desátá povídka Milan Kalina – Obraz pomsty 85 Jedenáctá povídka Otomar Dvořák – Volání odjinud 94 Pojďte tvořit 2. antologii českého hororu 106 (Založil/a: Snicketka)

Otomar Dvořák Otomar Dvořák
*14.01.1951