Zima

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Jota - 2011
ISBN: 978-80-7217-920-6

Jota (2011) 978-80-7217-920-6 532

PoloSvět je nejpokročilejší počítačová simulace sloužící k výcviku vojáků, která byla kdy vyvinuta. Má podobu virtuálního světa odsouzeného k nekončící občanské válce. Třicet milionů jeho digitálních obyvatel ovládají nejkrutější tyrani, jako nacista Heydrich, komunista Berija a Stalin nebo jakobín Robespierre.
Avšak v PoloSvětě se něco ošklivě zvrtne a ocitne se v něm dcera prezidenta Spojených států amerických. Pro její záchranu vyberou a do PoloSvěta vyšlou osmnáctiletou Ellu Thomasovou. Když do něj Ella pronikne, zjišťuje, že virtuální hranice jen s námahou zadržují zlo uvnitř PoloSvěta a reálný svět, v němž lidé žijí, je v mnohem větším nebezpečí, než si kdo dokáže představit... (Založil/a: Caniro)

Rod Rees Rod Rees
*1948

RenataHopsinka
  21. 1. 2015, 19:01
Kniha mě zaujala svým obsahem, ale po prečtení trošku zklamání. Začátek je nudný. Začíná to být zajímavé až v od doby kdy se Ella dostane do Polosvěta. Kniha má úžasně napínavá místa, ale na spoustě místech nudí. Osobně mě kniha začala nudit po dobu války o Varšavu a už jsem se nemohla dočkat konce. Z té nudÿ mě ani nevytrhl rituál, který byl prováděný na Noře. Proto tak nízké ohodnocení.
Shifer
  14. 8. 2014, 20:20
Geniální, chytlavé, originální. Tato kniha je skvěle promyšlená a i přesto, že ze začátku může být zmatek ve všech postavách a hlavně pojmech, když se zorientujete, je to úžasné čtení. Těším se na další díly a jestli nevyjde poslední, tak mě to hodně naštve.
Totoro
  13. 7. 2016, 7:44
Hm, taky mě to moc nebavilo. V něčem to bylo fakt takový táhlý a nezáživný...A ještě ten první díl skončí vlastně skoro v půlce, takže to ani na konci nijak zvlášť nevyvrcholí. Jak do dopadne s Ellou a Vaňkou se ani nedozvíte...ale ani to mě nepřinutí si přečíst další díl.
Caniro
  7. 4. 2012, 23:41
Přestože tento žánr opravdu nijak zvlášť nemusím, tak mne tahle knížka doslova pohltila a nechtěla pustit. Těším se na další díl.