Dr. Sherlock Holmes v Čechách a jiné případy

Dr. Sherlock Holmes v Čechách a jiné případy Originální název: Dr. Sherlock Holmes v Čechách a jiné případy
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Mladá fronta - 2011
ISBN: 978-80-204-2486-0

Mladá fronta (2011) 978-80-204-2486-0 259

Soubor deseti povídek Dr. Sherlock Holmes v Čechách a jiné případy byl původně vysílán v populárním rozhlasovém pořadu Meteor a autor za něj v roce 1999 obdržel Cenu Jiřího Marka. Věhlasný anglický detektiv v nich jen díky svým nedostižným znalostem a hlavně jedinečnému pozorovacímu talentu vyřeší zapeklité případy s přírodovědnými zápletkami, s nimiž si neví rady anglická ani česká policie. (Založil/a: Fabienne)

Buřinka
  6. 10. 2016, 18:34
Tuto knihu jsem měla vypůjčenou z knihovny už před nějakým časem, ale zůstává ve mně pocit, že se Rudolf Čechura zhostil tématu "Sherlocka Holmese" se ctí. A je velice příjemné a sympatické (i když trochu netypické), že zrovna o Holmesovi píše český autor :-) Doporučuju.
dollyk
  11. 9. 2016, 10:12
Já mám pocit, že Čechura udělal z Doylova asociáního workoholika a geniálního feťáka ze Studie v šarlatové hodného ochráne zákona. Ale když pomyneme tuhle disonanci, nakonec mnozí se takových věcí v postavě Holmese dopustili daleko horším způsobem, je tu moc čtivý soubor povídek, které jsou mile lidské a já je mám moc rád.