Seianus

Poprvé vydáno celosvětově: 1998

Perseus - 2005
ISBN: 80-86481-85-9

Perseus (2005) 80-86481-85-9 250

Prazvláštní vzkaz ze záhrobí od zesnulé císařovny Livie představuje pro Marca Corvina v podstatě úlevu. Život v dobrovolném exilu je pro společenského Římana příliš nudný a šance pustit se do amatérského vyšetřování je pro něj neodolatelná – navzdory zřejmým rizikům - ono to není jen tak postavit se hned po císaři nejmocnějšímu muži v říši... (Založil/a: Zany)

#řím

Alduin
  26. 1. 2015, 15:34
Kniha je příjemným počtěním pro nudné chvíle. Není náročná, avšak daní za jednoduchost je předvídatelnost děje. Římský občan z vyšší společnosti se dostane do víru politických her, jejichž cílem je asasinace císaře kdesi tiše ukrytého na ostrově Capri v jedné z dvanácti vil v jeho vlastnictví. Kniha má občas slušný spád, jindy je nudná. Největší nedostatek, který mě nejvíce znepokojil, byl konec. Čekal bych pompéznost, kdy podlého intrikáře nedostanou tak rychle, ale více akčněji. Celkově průměrně odvyprávěný a upravený historický příběh ze starověkého Říma se mi ale celkově líbíl.