Berlín-okamžiky zkázy 1945

Originální název: Berlin-The Downffal 1945

BETA Dobrovský - 2004
ISBN: 80-7306-106-6

BETA Dobrovský (2004) 80-7306-106-6 389

Když Rudá armáda překročila v lednu 1945 hranice Říše,měla mnoho důvodů k pomstě.Obrutalitě wehrmachtu a jednotek SS nikdo nepochyboval a sovětská propaganda takové zprávy důkladně využívala.Z toho pramenilo nevybíravé násilí, hromadné znásilňování,tanky drtící svými pásy kolony běženců,rabování ničení a vraždění.Statisíce německých žen a dětí zmrzly nebo byly zmasakrovány.Nacističtí předáci totiž odmítali uznat,že porážka je neodvratná,a nedovolili evakuaci civilistů.Pak už bylo pozdě.Ve strachu z hrůz páchaných Rudou armádou se nakonec dalo do pohybu přes sedm milionů lidí.
(zdroj: databazeknih.cz) (Založil/a: jarin58)

Týpa
  5. 11. 2016, 18:46
Kniha,kterou jsem přečetl už několikrát.Četl jsem více knih o konci války,ale tahle z nich byla nejlepší.Fakta o kterých se nikdy nemluvilo (drancování,znásilňování a i zabíjení),takhle nám nikdo nikdy o konci války nepsal.Bylo by dobré říci,že se tohle netýkalo pouze sovětských vojáků,ale i dalších Spojenců,kteří nebyli o moc lepší,ale lidi jsou lidi.Mezi nimi se vždycky najdou dobří i špatní a je škoda to nepřiznat.