V hledáčku fotografa

V hledáčku fotografa

Podtitul: Jak na fotografie s příběhem

Originální název: Within the frame
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Computer Press - 2010
ISBN: 9788025126967

Computer Press (2010) 9788025126967 224

Ty nejpůsobivější fotografie bývají často výsledkem snahy o jednoduché, ale výstižné zachycení dojmu, který autora přiměl zmáčknout spoušť fotoaparátu. Upřímné úsilí o zprostředkování vlastních pocitů, skutečný zájem o dění na fotografované scéně a ochota sdílet vlastní pohled na svět jsou těmi nejdůležitějšími prvky skutečně vynikajících snímků. Zručnost a technika jsou nepochybně důležité, ale vše začíná a končí u toho, jak se díváte okolo sebe.

Kniha V hledáčku fotografa je právě o takovém způsobu fotografování. Světoznámý fotograf se pokusil ukázat, jak a především proč je třeba usilovat o vlastní vyjádření, a otevřeně hovoří o všem, co předcházelo vzniku fotografií, které tak silně oslovují diváky po celém světě.

Autor vás provede vším, co budete na cestě za vlastním fotografickým vyjádřením potřebovat. Od základních postupů pro vyprávění příběhu pomocí obrazů přes zásady fotografického eseje až po metodu, jak pomocí vizuálního jazyka vést oko diváka po snímku. Naučíte se také připravit na nejrůznější fotografické situace, abyste nepropásli jedinečný záběr jen proto, že se ostýcháte oslovit kolemjdoucí v cizím městě. S takovou výbavou pak budete moci vyrazit na tu nejdobrodružnější výpravu – cestu k vlastnímu vizuálnímu jazyku, fotografickému stylu, který naleznete ve svém hledáčku.

„Davidovi se podařilo to, co málokomu před ním – nejenže zde prezentuje absolutně úchvatné fotografie, ale navíc nás nechává nahlédnout doslova pod pokličku, když popisuje své myšlenky a úvahy, které těm úžasným snímkům předcházely. Všichni toužíme po takových snímcích a tato kniha nám pomůže začít s jejich nacházením.“ – Scott Kelby, fotograf, autor a prezident Asociace profesionálů ve Photoshopu (Založil/a: TrissRc)