Kouzla na obzoru

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

XYZ - 2012
ISBN: 978-80-7388-650-9

XYZ (2012) 978-80-7388-650-9 320

Život ve městě Erilian, kde už víc než čtrnáct let panuje mezi všemi vznešenými čarodějnými rody mír, se zdá být až pohádkově idylický. Zia, mladá spisovatelka, rebelka a čarodějka v jedné osobě, tento názor nesdílí. Když je totiž člověk dcerou Kiary Arkandely, oblíbené, vlivné a populární předsedkyně Velké rady čarodějů, znamená to jisté společenské povinnosti. Zia ale všechny ty bankety, plesy a večírky z duše nesnáší. Kde má v tomhle nudném městě snobů najít inspiraci pro svoji knihu? Když ale Zia objeví v zaprášeném podkrovním pokoji matčin starý zápisník z jejích cest po jihovýchodních zemích, obrátí se mladé čarodějce život vzhůru nohama. Rozhodne se vzít svůj osud do vlastních rukou a jedné letní noci uteče z domu. Na palubě plachetnice Bílý delfín se vydá na jihovýchod, odhodlaná zažít senzační prázdniny a najít inspiraci pro svoji knihu. Netuší ale, že pluje vstříc velkým tajemstvím, která dlouhá léta spala za obzorem. (Založil/a: Snicketka)

Tereza Janišová Tereza Janišová
*30.05.1989

ČtenářH
  16. 1. 2015, 17:29
Líbí se mi, jak se autorka nebála napsat knihu hodně odvážně. Chvílemi jsem se i červenal nad přímostí některých vět, které Zia dokázala vypustit z pusy.
Riega
  18. 2. 2015, 9:36
Knížka pěkná děcká. Nic od toho nečekejte a mile vás překvapí :-) Jako oddechovka od vážných témat pro milovníka fantasy skvělá. Nebála bych se dát do ruky mladším dětem ;-)