Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Profesionální voják

50%
3 6
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Profesionální voják Originální název: The Profession

Nejnovější vydání:
BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-075-2
Počet stránek: 318
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 9x v přečtených
v knihovně 2x v knihovně
k přečtení 5x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2012) 978-80-7461-075-2 318

Je rok 2032, ve východní Africe a na Blízkém východě vzniká složitá vojenskopolitická situace, dochází k silným nepokojům, k válečným střetnutím a povstáním. Toto je příběh profesionálního vojáka, který se účastnil řady těchto událostí. Vzniklo mnohatisícové žoldnéřské vojsko pod velením generála Saltera, najímané různými bojujícími stranami. Skončily íránsko-irácké války, na přístav Long Beach v Kalifornii byl podniknut útok „špinavou" bombou, hrozí vpád Rusů, Turků a Číňanů do oblastí bohatých na naftu. Írán se pokouší založit islámský stát Šíitský půlměsíc, světové ropné společnosti vyjednávají s arabskými státy i s frakcemi, které se zmocňují významných ropných polí, o dodávkách nafty. USA hrozí ropná krize. Profesionální voják na pozadí těchto nesmírně spletitých vztahů podrobně a napínavě líčí dramatické scény z bojů, kterých se účastnil, i složité a nečekané osobní, v závěru nepřátelské vztahy mezi svými nejbližšími spolubojovníky. Zavede čtenáře do východní Afriky, kde zuří boje mezi kmeny a jemuž vládne despotický prezident, do řady arabských států, do Tádžikistánu, kde žoldnéřský tým Bravo má za úkol svrhnout prezidenta a dosadit nového. Ve svých úvahách uvádí skutečnosti, proč doba, kdy se děj odehrává, byla příznivá vzniku právě žoldnéřských vojsk, v protikladu k národním ozbrojeným silám jednotlivých států. (Založil/a: Snicketka)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

sharky95
60% 60% 60% 60% 60%
  14. 4. 2013, 21:11
Gent je bývalý mariňák nyní bojující za peníze. Nyní přežil misi na středním východě a je povolán genrálem Salterem, který je ale hlavní hrdina příběhu... Pokud čekáte příběh válečníka z první linie v jedné válce, tak ten není to hlavní.
Celé je to o vzestupu, pádu a následneho zmrtvýchvstání generála Saltera, kde sleduje jeho příběh přes Afriku až zpátky do Ameriky. Když už se konečně rozjíždí, najednou utne. Když už to začíná vypadat na pořádnou melu, vyšumí to v krátkou přestřelku. A neprospěl tomu ani ten pokus o hořký konec, který mi ale přišel pitomý (Co ale můžem čekat od autora Seagalovek). Příběhu pomohla jen pasáž v Africe. Ta stála za to.
P.S. Zbraňovým fajnšmekrům se protčí panenky, ať už kvůli divným pojmenováním dnes existujících zbraní, či výzbroj mariňáka na pomstu v Africe.
wendel
40% 40% 40% 40% 40%
  31. 12. 2016, 13:46
Nemohu upřít Pressfieldovi snahu přiblížit vojenský život žoldáků. V knize dává velký prostor vztahům mezi vojáky, taktice v boji, bojové výzbroji i politickým hrátkám. Určitě tomu věnoval dostatek usilí, aby tohle všechno zakomponoval do svého příběhu, který je z blízké budoucnosti, a i když je smyšlený, tak vychází z reálných skutečností a možného budoucího válečného konfliktu. Jde o ropu, takže to je vždy ošemetné...
Přesto mne čtení nebavilo. Vyprávění je zdlouhavé a částečně nudné. Dále je zde velice rozsáhlé popisování všeho možného.
Finálové zakončení je taky zvláštní, a moc mu zrovna nevěřím.