Tak padne náš svět

Originální název: The Way We Fall

Egmont - 2012
ISBN: 978-80-252-2102-0

Egmont (2012) 978-80-252-2102-0 312

Začíná to jako svědění, kterého se nemůžete zbavit. Pak přijde horečka a šimrání v krku. Pár dní nato budete vykládat svá tajemství na potkání neznámým lidem, jako by to byli vaši staří přátelé. Za další tři dny vás postihnou paranoidní halucinace. A pak budete mrtví. Šestnáctiletá Kaelyn žije na ostrově nedaleko pobřeží. Když její nejlepší kamarád odjíždí studovat na pevninu, vůbec ji nenapadne, že ho možná už nikdy neuvidí. Ale pak její malou ostrovní komunitu postihne podivná virová epidemie. Počet mrtvých narůstá a vláda dá ostrov do karantény: nikdo nesmí z ostrova odjet, ani se na něj vrátit. Ti, kteří jsou dosud zdraví, musejí bojovat o tenčící se zásoby potravin, aby neztratili naději na přežití. Zatímco svět, který Kaelyn znala, se kolem ní hroutí, ona nachází nečekané spojence, přátelství i novou lásku. A když ji virus začne okrádat o přátele a rodinu, ze všech sil se snaží udržet si víru, že musí existovat způsob, jak zachránit lidi, kteří jí jsou nejdražší. (Založil/a: Snicketka)

Megan Crewe Megan Crewe
*1980

DanielOsbourne
  16. 2. 2015, 20:59
Spíše oddychové post-apokalyptické čtení, které je psáno velmi čtivým stylem, ale chybělo mi jakékoli souznění s postavami a celé je to takové utahané. I akční scény jsou takové mdlé. Nejsem zklamán, ale čekal jsem více.
Plue
  18. 11. 2015, 20:08
Oddechové čtení pro mladé dívky, téměř bych knihu zařadila do červené knihovny :-). Zrovna se mi ale trefila do nálady, navíc je vcelku čtivě napsaná v krátkých kapitolách. Avšak žádná z postav mě příliš nezaujala. Gav je klasicky nesobecký, dobrosrdečný a sympatický chlapec, hlavní hrdinka je také kladná. Do Kaelyn jsem se nedokázala vcítit, její pocity na mě nepůsobily opravdově. Romantická linka příběhu byla příliš naivní a konec trapný, zklamal mě.
IvannaManson
  18. 10. 2015, 16:05
Knihu jsem objevila v levných knihách a nevěděla jsem, co od ní očekávat. Nakonec mě úplně pohltila a nechci nic víc, než jen sáhnout po dalších dílech. Kae je skvělá hlavní hrdinka - prostě normální člověk, co si myslí, že nic nezvládá, ale zvládá to bravurně. Ostatní postavy se mi taky zalíbili a celková myšlenky knihy taktéž.
yanniss
  6. 10. 2012, 16:27
Tenhle příběh mě opravdu chytil za srdce. Od knížky jsem se jen těžko odtrhávala. Určitě stojí za přečtení. Po přečtení, mě donutilo se zamyslet, že to nemusí být až tak vymšlený děj. Jednou se opravdu může stát něco takového, hlavně v tomhle období různých nemocí. Opravdu doporčuji, a já už se nemůžu dočkat dalšího dílu.
Lindsey
  8. 12. 2014, 20:15
Jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy četla. Hrozně se mi líbilo vyprávění formou deníku, kdy hrdina řešila nejen problémy s virem, ale i se sebou samou. A závěr, kdy si uvědomuje jejich zbytečnost je naprosto dokonalý! Jediným problémem pro mě zůstává závěrečná kapitola knihy. Chápu, že bylo třeba nějak naznačit, že příběh bude dál pokračovat, ale pro mě tím autorka zabila naprosto dokonalý emotivní závěr.
Jannnaj
  4. 6. 2012, 8:57
Jsem ráda, že mohu tuto knihu hodnotit jako první. Pokud máte rádi romantické fantasy od Stefanie Meyerové, určitě doporučuji přečíst. Styl psaní a charakteristika postav se mi zdá u obou autorek podobná, v této knize však už žádní upíři nevystupují, ale je tady mnohem zlověstnější téma epidemie způsobené neznámým virem, což mi v dnešním světě ptačích a prasečích chřipek nepřipadá zas tak zcestné. Kniha je psaná formou deníku a velmi dobře se čte. Bohužel konec 1. dílu je velmi otevřený, a tak nezbývá čekat na ty další 2. Už se těším, jak se to dál bude vyvíjet. Pro nápadité téma dávám 100 %
Lejlika
  24. 11. 2016, 2:44
Je to taký iný svet ako som doteraz vídavala v knihách kde vypuklo to peklo, ktoré likviduje ľudstvo .Hlavným rozdielom je, že sa to nedeje v celom svete ale len na jednom ostrove, ktorý ostáva izolovaný od sveta. A ďalšie kniha je písaná vo forme zápiskov do diára, by sa dalo povedať a to nie každému sande. Pre mňa to bolo celkom milé prekvapenie a čítalo sa do veľmi dobre
Carolineandherbook
  27. 11. 2016, 12:03
Od této knihy jsem čekala mnohem víc dramatičnosti a více strachu. I když nákaza, která se rozšířila po ostrově byla nebezpečná, já byla v pohodě. Autorka nás měla více přivést do stavu, kdy se bojíme a to se jí nepovedlo. Nakonec mi kniha přišla lehká a odpočinková. Přesto jsem si však koupila 2. knihu.
Angel Writie
  31. 8. 2016, 16:18
Tak tahle knížka je pro mě něco jako srdcovka, protože jsem se snad jako jediná zamilovala do Tess, která mi přišla taková podobná mně samé, což mi dodávalo na tom, abych si knihu pořádně vychutnala ♥