Dokud světlo nepohasne

Dokud světlo nepohasne Originální název: While the Light Lasts
Poprvé vydáno celosvětově: 1997

Knižní klub - 2012

Knižní klub (2012)

Devět povídek, publikovaných v Británii jednotlivě časopisecky ve dvacátých a třicátých letech minulého století, vyšlo souborně až v roce 1997, více než dvacet let po smrti slavné královny zločinu. Zatímco sedmero z nich pojí spíše milostná, mystická či psychologická zápletka, dvojici detektivek nazvaných Vánoční dobrodružství a Záhada bagdádské truhly vévodí slavný Hercule Poirot – obě navíc existují i v přepracovaných verzích (pod tituly Královský rubín a Záhada španělské truhly). Příběhy o zhmotnělém snu, o vyděračství, žárlivé nenávisti, o osamělosti, obětování se, osudové volbě či o hledání pokladu – poslední jmenovaný patří k nejneobvyklejším a najspletitějším, jaké kdy Agatha Christie napsala – se v české podobě v tomto souboru představují čtenářům poprvé. (Založil/a: stepuli)

#záhady
Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

Buřinka
  1. 10. 2016, 21:23
Devět povídek A. Christie v jedné knize. Nejznámější je asi Záhada bagdádské truhly, kterou známe (a vyšla) i pod názvem Záhada španělské truhly. Osobně dávám přednost delším detektivkám autorky, tady se člověk začte a najednou je konec...
delfinek
Zlato z ostrova Man
Mezi zdmi
Záhada bagdádské truhly
Dokud světlo nepohasne
Devítka povídek,každá zakončená doslovem s historií povídky a návaznostmi k jiným dílům spisovatelky.Apropo víte kolika let se dožil Hercule Poirot?
Tuleník
  3. 6. 2012, 11:53
Velmi příjemná sbírka povídek s komentářem. Povídky jsou jak tradičně detektivní (to bychom od královny detektivek očekávali, že), ale jsou tu i romantické až melancholické.

Díky tomu (a jenom díky tomu), že se jedná o relativně krátké povídky, je čtenář tentokrát ušetřen nutkavé potřeby dočíst ještě kousek a ještě kousíček. Takže kvůli téhle knize Vás (s trochou osobní disciplíny) pravděpodobně těžká ospalá rána nečekají - což její hodnotu ale ani trochu nesnižuje.

Styl psaní je jak se patří - lehký, čtivý, zápletky dobře připravené, charaktery pěkně a dostatečně vykreslené, popisy reálií stručné, ale plně dostačující.

Dávám plný počet a doporučuji.
Marta007
  2. 9. 2016, 17:05
Tři hvězdičky dávám proto, že je to Agháta, jiná její díla se mi ale líbila víc. Některé z povídek jsou až bolestně sentimentální, růžová limonáda, to nemusím.