Náhradnice

Originální název: The Surrogate

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3366-6

Knižní klub (2012) 978-80-242-3366-6 448

První kniha série Philip Brennan.

Na detektiva Phila Brennana čeká v zapadlém městečku Colchester v Essexu šokující scéna vraždy: jedna ze dvou nalezených mrtvých žen byla v pokročilém stupni těhotenství, nenarozené dítě však zmizelo. Bohužel nejde o první případ tohoto typu - podobně zemřely už dvě jiné oběti, úvaha o sériovém vrahovi je tedy nasnadě. Kdo by však byl schopen tak hrůzných činů a co zamýšlí s unesenými novorozenci?
K vyšetřování je třeba přizvat odborníka na psychologický profil pachatele. Phil se s Marinou Espositovou zná - až příliš dobře. Oba musí zapomenout na to, co mezi nimi dřív bylo, a soustředit se na pátrání. Jakkoli se však snaží, není to jednoduché - zvlášť když jejich společná minulost nese své následky... (Založil/a: al-ma)

lensha95
  18. 7. 2012, 22:41
Přesně tenhle styl knížek miluju! Napínavý děj, kdy se od knížky nemůžete odtrhnout a když už zrovna nemůžete číst, tak o ní musíte furt přemýšlet. Vřele doporučuji.
Šárka Knihomolka
  23. 4. 2016, 21:32
Vynikající thriller. Bavila jsem se po celou dobu, žádná hluchá místa. Nemám nic, co bych vytkla, snad jen, že je škoda, že jiná kniha od autorky v češtině není. Myslím, že plný počet hvězdiček si rozhodně zaslouží. Pouze těhotným ženám bych doporučila odložit čtení na pozdější dobu.
KamcaR
  23. 1. 2013, 20:37
Místy až drastická detektivka se zajímavými postavami a dějem, který postupně graduje a i díky krátkým kapitolám nabírá na tempu, které čtenáři nedovolí jentak se od knihy odtrhnout, ačkoliv to rozhodně není žádná oddychovka. Moc bych ji nedoporučovala číst těhotným ženám a (díky závěru) ani klaustrofobikům, ale těm, kdo mají rádi drsnější detektivky, které se na nějakou dobu zavrtají do mozku, určitě ano.