Rodina

Knižní klub - 2006
ISBN: 80-242-1736-8

Knižní klub (2006) 80-242-1736-8 396
Knižní klub (2002) 80-242-0714-1 396

Puzův poslední román je historickou romancí o rodině Borgiů, kterou slavný autor Kmotra vidí jako předchůdkyni všech pozdějších italských mafiánských klanů. Příběh začíná v roce 1492, kdy kardinál Rodrigo Borgia zakládá dynastii, proslavenou v dějinách travičstvím, krvesmilstvem a intrikami. Autor se soustředí zejména na životní osudy dvou Rodrigových dětí, Cesareho a Lukrécie, jejichž životy poznamenala silná oboustranná vášeň. Zatímco otec Rodrigo se stává papežem Alexandrem, duchovním vůdcem katolické komunity, a jeho snem je získat pro křesťany nazpět Svatou zemi, jeho děti se věnují světským vášním. Cesare prosluje jako nelítostný vojevůdce, původce i oběť mnoha intrik a spiknutí. Lukrécie se věnuje především rodině a diplomatickým jednáním

vladislaus
  9. 12. 2016, 16:11
Příběh má velký potenciál, ale Puzovo vyprávění mne zklamalo. Ničím nevybočuje z řady podobně zaměřených děl. Paralely mezi italskými mafiány a Borgii naznačeny v knize nejsou, ani bych je také nehledal.