Skryj mě ve svém srdci

Skryj mě ve svém srdci Originální název: Göm mig i ditt hjärta

Argo - 2012
ISBN: 978-80-257-0610

Argo (2012) 978-80-257-0610 264

Devítiletá Petra Nilssonová záhadně zmizí ze svého pokoje a případ opět dostává na starost detektiv Harald Lindmark. Předpokládá, že celá záležitost je nějakým způsobem spojena s únosem mladého chlapce, k němuž došlo ve Forshälle právě před rokem. Mezi první podezřelé patří rodiče zmizelé dívky, žijící v neuspořádaných poměrech a neudržovaném domě, směr vyšetřování se však brzy stočí k místnímu florballovému trenérovi, který je pohřešován od stejného dne, kdy se ztratila malá Petra. Před dívčiným domem navíc dennodenně parkuje neznámá toyota. Vyšetřování vázne a čas nebezpečně utíká...

Skryj mě ve svém srdce je volným pokračováním románu Dej mi své oči (2008, česky 2011), velmi úspěšné detektivky, s níž se Torsten Pettersson představil českým čtenářům poprvé. (Založil/a: al-ma)

Torsten Pettersson Torsten Pettersson
*09.07.1955

Crocuta
  4. 5. 2014, 17:32
Stejně čtivá kniha jako "Dej mi své oči", ale oproti své předchůdkyni děj přímočařeji postupuje kupředu (to je patrně dáno i tím, že děj je tentokrát prožíván z hlediska jediného vypravěče), není až příliš překombinovaný (což bývá u některých severských kriminálek mírnou vadou na kráse) a zejména motivy k vraždám nejsou tak za vlasy přitažené jako v předchozím Lindmarkově případu. Dramatický závěr nechává autorovy dostatek prostoru pro případnou další knihu se stejným policejním týmem a já patřím mezi ty, kteří by si jí s potěšením přečetli.
Kačiska
  31. 5. 2013, 8:24
Jak se zactete nejde prestat! Furt vas to nuti cist a premyslet " jak to bude dal? A kdo to byl" :-) super knizka.. Na konci sem si rekla to je fakt konec ?! Tesim se na pokracovani snad bude:-)