Originální název: The Snake, the Crocodile, and the Dog

Alpress - 2014
ISBN: 978-80-7466-414-4

Alpress (2014) 978-80-7466-414-4 362
Alpress (2011) 978-80-7362-876-5 359

Emersonovi se vydávají na další archeologickou výpravu do Egypta. Již v Káhiře je Radcliffe přepaden a únosci se z něho snaží všemožnými způsoby vymámit polohu Ztracené oázy – místa, kde je uložen královský poklad. Amélie musí nasadit všechny síly, aby lovcům zabránila zničit poslední zbytky vymírající civilizace, z níž pochází jejich adoptovaná dcera Nefret. (Založil/a: jitulka.van)

Ducii
  22. 6. 2014, 16:30
Sedmý díl série Amelie Peabody - odkazuje prakticky na všechny předchozí díly, takže není úplně praktické, když to člověk nečte popořadě. Bohužel s tím, že tři z předchozích dílů má z knihovny vypůjčené někdo jiný nic nenadělám. Každopádně dá se to přežít, i když člověk nečetl všechny předchozí příběhy.
Musím říct, že český název knihy je velmi nelogický na rozdíl od toho anglického, se kterým nemá vůbec nic společného. Ztracená oáza není námětem knihy.. není tím hlavním, co by se tam odehrávalo a kde by se to odehrávalo. Samozřejmě je na pozadí, ale není tak přítomná jako "Had, krokodýl a pes". Název Ztracená oáza by se asi více hodil pro předchozí díl, když už.
Ztracená oáza nijak nevybočuje svými kvalitami z celé série. Je to čtivé, občas možná dost zdlouhavé - třeba prvních 100 stran by se určitě vešlo do 50 a nikoho by to o nic neochudilo. Kdo už četl nějakou knihu ze série, ta ho jistě nepřekvapí, že s Egyptem to má pramálo společného. I tak ale nevím proč, mám potřebu i nadále číst příběhy Emersonových a hltat je na posezení.
Faltuska
  28. 8. 2013, 9:57
Knihy o Egyptu a jeho tajemstvích patří mezi mé nejoblíbenější, ale tato mě zrovna nenadchla. Neříkám, že se mi nelíbila, líbla, byla taková netradiční - možná to bylo tím, že byla ze starší doby, anebo tím, že se zde neodhalovalo nějaké tajemství staré několik tisíc let. Ale dávám takových 60%.