Originální název: Friedhof der Vampire

Moba - 2011
ISBN: 80-85762-80-3

Moba (2011) 80-85762-80-3 50
Moba (1993)

John nesměle poodhrnul tmavočervený závěs. „Pojďte klidně blíž, mladý muži," ozval se skřehotavý hlas. Místnost, do níž John vstoupil, spoře osvětlovala červená žárovka. Nebyla zde okna a páchlo to tu zatuchlinou. Za stolem seděla stařena. Jí tedy patřil ten skřehotavý hlas, který pozval Johna dál… Před sebou měla skleněnou kouli. Pevně ji svírala ve svých zkřivených prstech. John pomalu přistoupil blíž. Stařena nesrozumitelně mumlala jakási zaklínadla. Její uzoučké rty se jen neznatelně pohybovaly. „Vidím muže," šeptala, „leží v rakvi. Ano, už ho poznávám. Podívejte se sám, mladý muži – tady… v kouli…" John Sinclair se sehnul nad magickou koulí. Z toho, co viděl, ho polil studený pot. Stařena měla pravdu. V nevyzpytatelné hloubce skleněné koule rozpoznal rakev. Ležel v ní muž. Tím mužem byl on sám! (Založil/a: Snicketka)

Jason Dark Jason Dark
*25.01.1945

Seraphin
  13. 7. 2016, 6:39
Pro mě osobně asi jeden z nejlepších příběhů série. Velmi mě zaujal ten námět a atmosféra byla skvěle vykreslena. Rozhodně doporučuji přečíst pokud máte tvořivou krizi.