Poslední bere vše

Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Klub Julese Vernea - 2000
ISBN: 80-85892-50-2

Klub Julese Vernea (2000) 80-85892-50-2 315

Kniha vítěze v soutěži "O nejlepší fantasy" obsahuje tři novely, navzájem propojené postavou hlavního hrdiny. Ten je okolnostmi přinucen postavit se v boji proti zlu. Stává se tak součástí hry, kde nejvyšší cenou je jeho vlastní život. (Založil/a: Gereth)

Gereth
  14. 4. 2012, 0:04
Žambochova první kniha je tak o dvě třídy lepší, než jeho poslední (nyní Visio in Extremis). Četl jsem je po sobě a tohle byla první věc, co mi prolétla hlavou, když jsem Poslední bere vše zaklapl. Svět je originální, postavy mají duši a nic se tolik neodbývá. Hlavně násilí bylo jakési živější. Škoda, že největší pecka ze tří je hned první novela, pak už kvalita klesá, ale jen maličko. I tu poslední jsem sfouknul na jeden zátah. Akorát mi vrtá hlavou, co koho vedlo k nakreslení zrovna takovéto obálky. Nejeden spolucestující v šalině na mě koukal podezíravě. A také by mě zajímalo, proč je z druhé strany napsáno, že ty tři novely jsou propojené postavou hlavního hrdiny, když se každá jedna postava vyskytuje pouze ve svém jednom vlastním příběhu. Ale hádám, že nemusím vědět všechno. // 80%