Anatomie duchů

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Argo - 2012
ISBN: 978-80-257-0588

Argo (2012) 978-80-257-0588 368

Děj románu se odehrává v Cambridgi roku 1786. Do uzavřeného světa Jeruzalémské koleje přijíždí z Londýna z pověření lady Anny Oldershawové John Holdsworth, aby vyšetřil nejasné okolnosti, jež vedly ke ztrátě paměti u jejího syna Franka, který se údajně setkal s duchem. Holdsworth má pro takové poslání veškeré předpoklady - pod tíhou osobní tragédie, ve které přišel nejprve o malého syna a posléze i o ženu, sepsal a vydal útlý spisek pojednávající o fenoménu duchů.
Spisek vyvolal rozruch v tehdejší společnosti a rozdělil ji na dva tábory. Holdsworth netuší, kolik členů Jeruzalémské koleje svým nečekaným příjezdem zneklidnil, a brzy zjistí, že za jejími zdmi se odehrávají podivné, nebezpečné věci. Zdánlivě poklidný akademický život je totiž ovládán zlovolným Spolkem svatého Ducha, jenž stojí i v pozadí mnoha neblahých událostí. (Založil/a: LeaLea)

Andrew Taylor Andrew Taylor
*14.10.1951

Asjadah
  12. 7. 2012, 15:46
Nedokáži přesně říct, čím mě tato kniha tak zaujala. Neobsahuje žádné typické prvky thrilleru, žádné lekačky ,kaluže krve ani znetvořené psychopaty. Přesto je vykreslená atmosféra plíživě tíživá. Popisy dávno minulé doby jsou fantasticky působivé – všechno jsem si díky nim dokázala představit tak živě, že mě neminul ani nepříjemný puch kolejních latrín :-)Plynutí děje ne příliš bohatého na udivující zvraty jsem si proto i tak maximálně užívala, že mě ani nezajímalo, kdo je vlastně vrah. Avšak když jsem to zjistila, zarazila jsem se, podivila jsem se…
Leach
  11. 7. 2016, 13:43
Poměrně povedený historický román, místy napínavý, místy romantický, avšak místy bohužel i nudný. Nemohu si pomoct, ale opravdu mě vzhledem k ději moc nezajímal častý zdlouhavý detailní popis každého metru Jeruzalémské koleje, zahrady.
owečka007
  18. 10. 2012, 12:15
Tato kniha se mi velmi líbila, Záčatek se mi zdál lepší, ale to asi proto že mě nebavily ty věci na jeruzalémské koleji. Vrah mě velmi překvapil a nečekala jsem to. Do příběhu jsem se rychle včetla a taky jsem ho rychle přečetla i když jsem takovéto knihy nebyla zvyklá číst.