Prameny živé vody

Originální název: Prameny živé vody

Veduta - Pavel Ševčík - 2008
ISBN: 978-80-86438-22-1

Veduta - Pavel Ševčík (2008) 978-80-86438-22-1 233

Tato kniha, která vychází již ve čtvrtém vydání, poutavě líčí životní osudy a objevy geniálního léčitele Vincenze Priessnitze (1799-1851), zakladatele novodobé vodoléčby a prvního vodoléčebného ústavu na světě - dnes Priessnitzovy léčebné lázně a. s. Jeseník. Jeho, do té doby nevídaná metoda vyvést nemocného do přírody, otužit ho studenou vodou, posílit vzduchem, sluncem, pohybem, zbavit tíživých starostí, vrátit mu zdraví a dát radost ze života, byla nakonec - po těžkých bojích s předsudky, závistí a pronásledováním, jež vedlo až k branám žaláře - uznána jako "nový pozoruhodný jev v oblasti zdravotnictví." (Založil/a: FilipovaRa)

Miloš Kočka Miloš Kočka
*12.04.1910 - †11.03.2010

Skřítek
  16. 3. 2013, 19:04
Knize lze vytknout pár drobností( utahané pasáže, nemám ráda styl psaní .." a tak to mohlo být"),objektivně bych ji hodnotila jako průměrnou, ale jedna hvězdička patří kráse Jeseníků a druhá nostalgii, protože v době, kdy jsem knihu četla, M. Kočka ještě žil a knihu mi podepisoval po své přednášce na škole.
Opferlamm
  13. 4. 2013, 22:45
Velmi pozoruhodný a čtivý příběh zakladatele vodoléčby V. Priessnitze. Celá kniha má blízko k vesnickému románu a svým regionálním zaměřením připomíná některá z děl K. Klostermanna. Shodou okolností se mi tato knížka dostala do rukou v den výročí smrti autora.