„K“ znamená Kennedy

Knižní klub - 2005
ISBN: 80-242-1490-3

Knižní klub (2005) 80-242-1490-3 376
Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1992) 80-205-0286-6 346

Román klasika thrilleru Maria Puza „K" znamená Kennedy sice svůj námět nečerpá z mafiánského prostředí, ale - jak už název napovídá - z americké politiky, o intriky, spiknutí, napětí a špinavou hru však není nouze ani zde. Ba právě naopak: román z roku 1991 je naplněn pestrým výběrem nejrůznějších podob násilí, od zločinů spáchaných se zbraní v ruce až po ty, které byly provedeny v rukavičkách a v teple luxusních pracoven.
Vše začíná neblahými velikonočními svátky, během nichž se sedmičlenná skupina teroristů, kteří si říkají Kristové násilí a věří, že jsou osvoboditeli lidstva, chystá zavraždit papeže. Terčem teroristů se má navíc brzy stát i charismatický prezident Spojených států Francis Xavier Kennedy, příslušník slavného a nešťastného rodu amerických politiků. A k tomu se připojí dva idealističtí vědci, kteří uprostřed Manhattanu potajmu vyrobili atomovou bombu, protože jsou přesvědčeni, že jedině tak mohou zabránit světové zkáze.

vladislaus
  9. 5. 2016, 16:08
Tato polit-fiction mi připadala dost přitažená za vlasy. Autor se snaží o jiný žánr, který mu není typický , a selhává.
Ruffy
  21. 7. 2012, 17:07
Tak trochu jsem zase čekala mafiánské prostředí a ono, dá se říci, nikde. Přesto se mi kniha líbila a pro jednou jsem se dostala i do Bílého domu! :)