Originální název: Puls nekonečna

Mladá fronta - 1960

Mladá fronta (1960)

Redaktor Jan Hruda se jednoho dne za zcela zvláštních okolností seznámí s tajemným doktorem Pegasem, z kterého se brzy vyklube pracovník Ústavu kybernetiky doktor Křížek. Doktor Křížek je posedlý myšlenkou odvrátit svět od katastrofy nové války pomocí působení gravitačních vln na lidský mozek. Jeho prvním pokusným objektem se stává právě redaktor Hruda, kterému dr.Křížek v obavě před předčasným odhalením své práce vymaže paměť. Jan Hruda se tak stává člověkem bez minulosti, který začíná svůj život od začátku. V průběhu let se vypracuje až na uznávanou vědeckou kapacitu v oboru gravitace a antihmoty a sestrojí první gravilet pro cestování vesmírem. Právě v kritickém okamžiku testování graviletu se dostává do kontaktu s nyní již mrtvým doktorem Křížkem a se svou ztracenou minulostí. Nachází své staré já a nakrátko v jeho mysli zavládne chaos dvou osobností. Jakmile si však uspořádá všechny své vzpomínky je opět uznávaným profesorem a vzorným manželem. Může se zase věnovat své práci. Zkoušky graviletu Bumerang jsou úspěšné, avšak první let se stává díky nepředvídatelným skutečnostem tragickou cestou do neznáma. Je na profesorovi, aby našel chybu ve výpočtech, zachránil své spolupracovníky i sama sebe a nalezl cestu zpátky na Zemi. (Založil/a: Snicketka)

Vladimír Babula Vladimír Babula
*24.07.1919 - †12.11.1966