Jak se dělá chalupa

Jak se dělá chalupa Originální název: Jak se dělá chalupa

Středočeské nakladatelství a knihkupectví - 1984
ISBN: 80-242-1141-6

Středočeské nakladatelství a knihkupectví (1984) 80-242-1141-6 160

Autobiografický humorně laděný příběh o Františkovi, který se rozhodl koupit pro sebe a svou rodinu chalupu na venkově, ale protože nebyla žádná k mání za rozumné peníze, koupil poměrně sešlé stavení a rozhodl se, že z něj onu chalupu snů teprve vytvoří. Musel se tedy během víkendů na chalupě naučit všemožná řemesla a při tom vznikala spousta neočekávaných a velmi vtipných situací. (Založil/a: marta-b)

František Nepil František Nepil
*10.02.1929 - †08.09.1995

rt12
  23. 3. 2015, 11:46
Když jsem četla knížku jako malá holka, nenapadlo by mě, že jednou skončím na samotě u lesa a budu se zaobírat všemi činnostmi, které jsou zde popisovány. Pravdou zůstává, že v praxi tolik si legrace neužívám. A když už je nejhůř sáhnu opět po knížce, abych se pobavila.
Rames
  20. 8. 2014, 17:44
Moje první setkání s Františkem Nepilem v psané podobě. A to setkání moc milé, neobvyklé slovní hříčky a obraty pobaví a potěší. Zkusím ještě jiná díla tohoto skvělého autora ale už teď můžu říct:" Vítejte v mých oblíbených!"
marta-b
  9. 2. 2010, 22:50
Líbil se mi hlavně humor, s jakým autor popisoval různé příhody z předělávání a zvelebování chalupy. Psal to velmi vtipně a hlavně s nadhledem zkušeného chalupáře :o) František Nepil používá zvláštní pořadí slov ve větách a taky třeba různá přirovnání k běžnému životu, což potom působí komicky. Vážně jsem se u tohoto dílka pobavila :o)
Martin_cz
  27. 1. 2015, 19:58
Takovýhle věci se nesmí protahovat. Nesmí tam být zbytečná výplň, potom je to nuda a skončí to jak Švejk. To je potom štěstí, když se to fakt neprotahuje a není tam zbytečná výplň a není to potom nuda jako Švejk. Přijde mi to tak nějak „Pražácky humorné”
rosavtrave
  7. 11. 2011, 23:09
Vtipnou formou popisované různé úkony týkající se chalupaření - od zedničiny až po zahradničení. Knížka byla příjemně psaná.
r@dim
  26. 6. 2015, 21:08
V podstatě o ničem, ale Nepilova čeština je košatá a barevná a bohatá a krásná. A při čtení mám stále pocit, že slyším ten jeho hluboký, sametový hlas a je mi u toho hezky.