Originální název: Lazorevaja step

Naše vojsko - 1962

Naše vojsko (1962) 251
Svoboda (1945) 150
Sfinx (1935) 125

Kniha 20 povídek o mladých lidech, kteří za občanské války procházejí tvrdými zkouškami a osvědčují v nich vlastnosti nového, socialistickou revolucí změněného člověka. (Založil/a: pchmelda)

Děčínský
  24. 6. 2016, 21:22
Povídky Šolochova jsou psány jako vyprávění cizí osoby i v 1. osobě. Jsou poměrně krátké a proto je jich více pohromadě: Šibalkovo sémě, Panchart, Aljoškovo srdce, Úhlavní nepřítel, Červotočina, Dobrorisko a Azurová step. Moje knížka je z r. 1945 což byla asi jedna z prvních knih po II. světové válce.
Týpa
  3. 1. 2017, 20:34
Autor je můj oblíbený spisovatel a tyhle povídky se mu opravdu povedly.Ukazuje v nich realitu občanské války v Rusku a i osudy dětí,což bohužel byla asi pravda.Část povídek vyšla již dříve samostatně v knize Donské povídky.
EmiTu
  5. 2. 2014, 21:37
Obrázky kruté doby z donských stepí revolučních let. Příběhy mají většinou tragické konce, ukazují jak socialistická revoluce postavila otce proti synovi, bratra proti bratru. Sympatie autora jsou samozřejmě na straně bolševiků. Ale v důsledku je smrt přítele i nepřítele revoluce stejně tragická. Šolochovovi se jednoduchým stylem podařilo dobře vystihnout atmosféru občanské války, i když mi některé povídky přišli až moc jako agitky.