Michal Tučný

Michal Tučný

Podtitul: A vzpomínky ty nemůžeš si zout

Originální název: Michal Tučný

HAK (Humor a kvalita) - 2002
ISBN: 80-85910-17-9

HAK (Humor a kvalita) (2002) 80-85910-17-9 301
HAK (Humor a kvalita) (1997)

Biografie nabízí zasvěcený a plnohodnotný obraz zpěváka Michala Tučného.
Poutavě napsaný životopis představuje pravdivý obraz jednoho z nejvýznamnějších představitelů české country hudby. Není divu, neboť jedním ze spoluautorů je manželka M. Tučného. Součástí vyprávění jsou citace z novinových rozhovorů a vzpomínky jeho spolupracovníků. Knížka je celkově laděna nostalgicky, ale míra únosnosti je vystižena správně. Čtenář si může udělat celkovou představu nejen o zpěvákovi, ale také o poměrech a praktikách, které byly pro domácí country hudbu příznačné především v předlistopadové době. (Založil/a: FilipovaRa)

#hudba
Marta Novotná Marta Novotná

Rostislav Sarvaš Rostislav Sarvaš
*19.09.1959

Francoa
  19. 4. 2013, 8:19
Oblíbená kniha v které si rád občas zase něco přečtu nebo aspoň listuji.Jeho kariéru jsem sledoval hned od prvních začátků,kdy jsem ho slyšel zpívat anglicky rokenroly na čajích v kavárně Belveder,v kapele jeho bráchy.Už tam se mi líbil a později mi učaroval jeho hlas a krásná čeština. Nádherná éra s Greenhorny,saloony na Smíchově,Fešáci, Tučňáci, koncert v Lucerně s Ankou Chřestýš ,koncert s Pavlínou Jíšovou atd.,krásné časy s jeho zpěvem.Několikrát jsem ho potkal,ale protože jsem věděl,že neměl moc rád,když mu hned někdo tykal (z článků v časopisech) ,ale já bych ho jinak ani oslovit neuměl , respektoval jsem toto jeho přání a proto vždy jen kývnul hlavou na pozdrav.
Každý kdo poslouchá rád jeho písně by si měl knihu přečíst,stoji za to.